معاون دانشجویی دانشگاه تبریز، از تجهیز و بازسازی تمام خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه در آیین بازگشایی خوابگاه‌ها خبر داد.

به گزارش تبریزمن، حسین امامعلی‌پور در آیین بازگشایی خوابگاه فجر که با حضور هیأت رئیسه دانشگاه انجام شد با تاکید بر لزوم بهسازی و تجهیز خوابگاه‌ها برای رفاه و راحتی دانشجویان اظهار داشت: در این خوابگاه ۶۰۰  نفر از دانشجویان دکتری و خارجی ساکن هستند و برای تجهیز و بازسازی آن سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

به گفته وی رنگ‌آمیزی، نصب موکت و پرده برای ۱۵۸ باب اتاق و نیز نصب آینه و آویز جدید و تعمیرات دیگر از جمله نجاری، آلومینیوم، تأسیساتی، جاکفشی و برای مکان‌های عمومی نصب محافظ اکسس پوینت، تابلو سر درب خوابگاه و گل‌کاری ورودی خوابگاه، و قراردادن محصولات فرهنگی در اتاق‌های دانشجویان و … از جمله کارهایی بوده که برای تجهیز و بازسازی خوابگاه پسرانه فجر دانشگاه تبریز صورت گرفته است.

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز، در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خوابگاه‌ ولیعصر (عج)، که ۱۰۲۸ نفر دانشجو در آن ساکن هستند، افزود: رنگ‌آمیزی همه خوابگاه و اتاق‌ها، نصب موکت به متراژ ۲۰۰۰ مترمربع، تجهیز اتاق‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی به تعداد ۱۲۶ باب و تعمیرات ساختمانی و تأسیساتی به سرانجام رسیده است.

وی تعمیرات و رنگ‌آمیزی تمام اتاق‌ها و نصب ۳۰۰۰ مترمربع موکت در خوابگاه شهرک امام (ره) دانشگاه تبریز را از دیگر فعالیت‌های معاونت دانشجویی برای رفاه و راحتی دانشجویان بیان کرد و یادآور شد: در این خوابگاه نیز یک هزار و ۱۰۰ نفر دانشجو ساکن هستند.

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز، با تاکید بر اینکه دو هزار و ۴۹۶ نفر دانشجو نیز در خوابگاه شهدا ویژه دختران و ۹۳ نفر در خوابگاه‌های خودگردان ساکن هستند، یادآور شد: رنگ‌آمیزی، تعمیرات ساختمانی و تأسیساتی، نصب ۳۰۰۰ مترمربع موکت در خوابگاه شهدا، و همچنین مفروش نمودن بیش از ۱۸۹ اتاق با فرش، رنگ‌آمیزی تمام راهروها، پله‌ها و کاشی‌کاری ۲۴ باب آشپزخانه و سرویس بهداشتی از دیگر اقدامات انجام‌شده در خوابگاه‌های این دانشگاه است.

هرساله بیش از۲۴ هزار دانشجو در دانشگاه تبریز مشغول به تحصیل می‌شوند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :