مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با بیان اینکه سازمان بیمه اهرم های قانونی کافی برای نظارت ندارد،گفت: تجویز تصویربرداری های ام آر آی و اسکن های غیر ضروری بار مالی اضافی بر دوش دولت دارد.

به گزارش تبریزمن، وحید مجیدی روز دوشنبه در نشستی با خبرنگاران، سرانه پرداختی به ازای هر بیمه شده در استان در سال ۹۲ را یک میلیون و ۲۶۰ هزار ریال، سال ۹۳ را ۲ میلیون و ۱۲۰هزار ریال و سال گذشته را ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال اعلام کرد و افزود: هزینه های درمانی پرداخت شده نسبت به سال قبل دو و نیم برابر افزایش داشته است.

وی ادامه داد: با وجود افزایش تعداد بیمه شده ها، میزان سرانه نیز افزایش یافته که نشان از رقم بالای پرداختی و تعهدات بیمه سلامت می باشد.

مجیدی رقم پرداختی به موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت در سال ۱۳۹۲ را دو هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال، سال ۱۳۹۳ را چهار هزار و ۶۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: سال گذشته شش هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال به موسسات پرداخت شد که حدود سه برابر افزایش هزینه برای بیمه سلامت است.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت در استان را ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر ذکر کرد و افزود: سال گذشته ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه کرده اند.

به گفته وی هزینه هر بار بستری، مراجعه به پزشک و مراکز درمانی برای هر بیمار در سال گذشته ۵۸۰ هزار ریال برای بیمه سلامت استان هزینه دربر داشته است.

مجیدی همچنین پرداختی به پزشکان و کلینیک ها در سال گذشته را ۶۷۰ میلیارد ریال و داروخانه ها را یک هزار و ۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: بدهی بیمه سلامت استان به بیمارستان ها از بابت سال گذشته ۲ هزار میلیارد ریال است که برای امسال هم حدود ۳ هزار میلیارد ریال بدهی به موسسات پیش بینی می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :