شهردار تبریز با تاکید بر انتقال ایده‌های مطالعاتی و پژوهشی به مباحث برنامه‌ریزی و اجرا گفت: مجموعه‌ای به گستردگی و تخصص شهرداری، تنها در صورتی به اهداف ایده‌آل سازمانی دست خواهد یافت که از پشتوانه‌های علمی و تحقیقاتی برخوردار باشد.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی در همایش گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری در مرکز  علمی و کاربردی شهرداری تبریز، خاطرنشان کرد: امسال شهرداری تبریز، در اجرای برنامه‌های مختلف شعار «شهر آگاه و شهروند آگاه» را مد نظر خود قرار داده است؛ این آگاهی میسر نمی‌شود مگر این‌که شاهد اتصال یافته‌های پژوهشی به حوزه‌های برنامه‌ریزی و اجرا شویم.

شهردار تبریز، تصریح کرد: امروز رویکرد شهرداری‌ها، با فاصله گرفتن از رویه صرفاً خدماتی و سنتی گذشته، وارد حوزه‌های بزرگ عمرانی و اقتصادی شده است، همین امر ایجاب می‌کند که مدیریت شهر در ابعاد مختلف تصمیم‌گیری و اجرا ار الزامات پژوهشی برخوردار باشد.

وی با بیان این‌که خوشبختانه این امتیاز مهم چه در خصوص فرهیختگان شورای اسلامی شهر و چه در مورد کارشناسان توانمند شهرداری بارز است، خاطرنشان کرد: علاوه بر این، مرکز علمی و کاربردی شهرداری تبریز، با برخورداری از اساتید متخصص و دانشجویان بانشاط، یک پشتیبان قابل اتکا و ارزشمند برای رویکردهای آتی علمی در مجموعه شهرداری به شمار می‌رود.

دکتر نجفی در بخش دیگری از سخنان خود، خطاب به دانشجویان تاکید کرد: در ارایه ایده‌های توسعه شهری، باید فعالانه وارد عمل شوید و  در حیطه علمی خود، از ظرفیت‌های روز رسانه‌ای برای معرفی پیشینه و فرهنگ فاخر شهرتان کمک بگیرید.

شهردار تبریز با بیان این‌که شهرداری، تنها یکی از پازل‌های توسعه شهری است، اظهار داشت:  علی‌رغم این، امروز شهرداری وارد مسئولیت های خطیر عمرانی و فرهنگی شده و بخش مهمی از توسعه شاخص‌های استانی را با رویکردهای محققانه و پژوهش محور، هدایت می‌کند.

وی تاکید کرد: بدون پژوهش و تحقیق، شاهد هدر رفت وقت، هزینه و اتلاف توان اجرایی خواهیم بود، بنابراین اگر خواهان تحقق اقتصاد مقاومتی و چابک‌سازی سیستم شهرداری هستیم باید از توان منسجم علمی و فناوری برخوردار باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :