استاندار آذربایجان شرقی گفت: در خصوص تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و عمل به ماموریت‌های مهم در این زمینه همراهی و همدلی همه قوا لازم است و دولت بدون همراهی و مساعدت دستگاه قضایی و نمایندگان مجلس به تنهایی قادر به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیست.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده روز شنبه در نشست مسوولان ارشد اجرایی و قضایی استان با نمایندگان حوزه‌های انتخابیه استان در مجلس دهم، افزود: تعامل، همکاری و وحدت را تنها راه حل مشکلات استان می‌دانیم و معتقدیم که عدم حاکمیت این فضا بخشی از انرژی و وقت مسوولان و دست‌اندرکاران امور را صرف مسایل حاشیه‌ای خواهد کرد.

وی با اشاره به ضرورت همکاری همه قوا در جهت تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، از آمادگی همه مدیران اجرایی استان برای تعامل و همکاری با نمایندگان مجلس خبر داد.

وی گفت: دست دوستی و برادری به طرف نمایندگان مردم دراز می‌کنیم و انتظار داریم که به خاطر مردم استان فارغ از مسایل حاشیه‌ای با هم کار کنیم و در پایان سال جاری لبخند رضایت را بر لب‌های مقام معظم رهبری بنشانیم.

جبارزاده با اشاره به برگزاری نشست‌های موضوعی مسوولان اجرایی استان با نمایندگان مجلس، خاطرنشان کرد: با توجه به این که وظیفه عمده مجلس بحث قانون‌گذاری و نظارت است لذا تصمیم گرفتیم نخستین نشست را با حضور مسوولان قضایی و نظارتی استان برگزار کنیم.

وی با اشاره به این که با وجود استقلال قوا مسوولیت‌ها و اهداف مشترکی داریم، افزود: اعتلای نظام اسلامی، حفظ آرمان‌های امام و شهدا، عمل به فرامین رهبری و خدمت به مردم از مشترکات این جمع است و در کنار آن همه برای توسعه همه‌جانبه استان و ایجاد امید در بین مردم و افزایش دلبستگی آنها به نظام و انقلاب تلاش می‌کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش غیردولتی، حمایت از بخش تولید، ایجاد اشتغال، توسعه صادرات، مبارزه با مفاسد اجتماعی، افزایش باورهای دینی و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت از اولویت‌ها و ماموریت‌های محول شده به استان است که موظف به اجرای آنها هستیم.
وی گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی کارهای اجرایی را از ابتدای سال ۹۴ آغاز کرده‌ایم و امیدوارم نمایندگان در جریان این کارها قرار بگیرند که قطعا آگاهی نمایندگان می‌تواند در پیشبرد امور موثر باشد.

جبارزاده افزود: خوشبختانه در طول سه سال گذشته فضای تعامل، همدلی، وحدت و صمیمیت در استان موجب ایجاد امید در بین مردم، افزایش ضریب امنیت و رشد فعالیت‌های عمرانی و اقتصادی شده و در سایه روحیه برادری و همدلی امروز شاهد حاکمیت آرامش در تمام نقاط استان هستیم.

وی با بیان این که نگاه ما به نمایندگان مجلس سیاسی نیست و همه نمایندگان را به خاطر این که منتخب مردم هستند عزیز می‌دانیم، گفت: آن‌چه امروز باید بین مسوولان اجرایی و نمایندگان حاکم باشد، قانون است و مطمئنا اگر روحیه برادری، دوستی و صمیمیت نیز چاشنی قضیه شود کارها روان‌تر پیش خواهد رفت.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت حضور نمایندگان در روند تصمیم‌گیری‌های استانی، بر حضور فعال و مستمر نمایندگان استان در جلسات شورای گفت‌وگو، شورای برنامه‌ریزی و هیات حل اختلاف استان تاکید کرد.

وی با بیان این که امید، تدبیر و اعتدال به عنوان شعارهای اصلی دولت سرلوحه کار مسوولان استان نیز است، افزود: امیدواریم بر اساس سیاست‌های ابلاغ شده و با همکاری سایر قوا بتوانیم در خدمت مردم استان باشیم و آذربایجان شرقی را به جایگاه واقعی و مورد انتظار آن برسانیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :