استاندار آذربایجان شرقی و رئیس ستاد سرشماری استان با تاکید بر اهمیت سرشماری گفت: اطلاعات، مبنا و اساس برنامه ریزی و تحقق اهداف برنامه های محلی، منطقه ای و ملی است.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی، اسماعیل جبارزاده روز سه شنبه در نخستین نشست ستاد سرشماری استان، اظهار کرد: در اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن باید دستگاه های اجرایی استان تلاش، همت و همکاری های لازم با ستاد سرشماری استان در تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز را داشته باشند.

وی همچنین با بیان اینکه اطلاعات دقیق در ارتباط با ویژگی های جمعیتی و مسکن خانوار ها در نقاط روستایی و شهری در سامانه ‘سیب’ خانه های بهداشت روستایی و مراکز بهداشتی قابل دسترس می باشد، افزود: دانشگاه های علوم پزشکی تبریز و مراغه و همچنین آموزش و پرورش استان می تواند نقش مهمی در ثبت نام اینترنتی خانوارها داشته باشند.

جبارزاده همچنین گفت: برای ارتقا ثبت نام اینترنتی تمامی دستگاه های اداری باید اطلاع رسانی های لازم و تمهیدات مورد نیاز برای ثبت نام کارمندان داشته باشند و صدا و سیمای استان نیز همکاری های لازم با ستاد سرشماری در خصوص تهیه برنامه های مورد نیاز در قالب خبر، نشست و برنامه های مورد نیاز مرتبط انجام دهد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان و قائم مقام ستاد سرشماری استان نیز در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده در ارتباط با اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ ارائه دادند.

فتح زاده گفت: این سرشماری هشتمین سرشماری کشور می باشد که برای اولین بار به روش ترکیبی (ثبت اینترنتی توسط خانوار از سوم مهرماه لغایت بیست سوم مهرماه و حضوری توسط آمارگیران از بیست پنجم مهرماه تا بیشت پنجم آبان) در استان و همزمان با سراسر کشور انجام می شود.

وی افزود: در این سرشماری سئوالاتی در ارتباط با ویژگی های سنی، محل اقامت، وضع فعالیت، وضع سواد، وضع زناشویی، وضع باروری و مرگ و میر و ویژگی های مسکن از خانوار پرسش خواهد شد.

به گفته این مسئول مزایای عمده این سرشماری حذف پرسشنامه و استفاده از تبلت برای جمع آوری اطلاعات است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :