معاون حمل و نقل شهردار تبریز از تحقق حداکثری برنامه های مربوط به ایجاد و احداث ایستگاه های اتوبوس در سطح شهر برای سال جاری، خبر داد.

به گزارش تبریزمن، یعقوب وحیدکیا، با اشاره به اهمیت ایستگاه های اتوبوس به عنوان یکی از المان های شهری، گفت: با توجه به این اهمیت، ما نیز تلاش داریم موضوع زیبایی، خلاقیت و هنر را در ساخت ایستگاه‌های اتوبوس به کار ببریم و با ساخت ایستگاه‌های اتوبوس چشم نواز، نمایی زیبا به چهره شهر ببخشیم.

وی میزان استفاده شهروندان از اتوبوس ها را در تردد روزانه، بالا ارزیابی کرد و خاطرنشان نمود: روزانه تعداد کثیری از شهروندان برای رفت و آمدهای درون شهری خود، از اتوبوس استفاده می کنند و این موضوع، احداث ایستگاههای اتوبوس شهری را به تعداد لازم و در فواصل مشخص و با طراحی استاندارد و زیبا، به عنوان یک ضرورت مطرح می کند.

معاون حمل ونقل شهردار در زمینه ایستگاه های موجود در تبریز، اذعان داشت: ایستگاه‌های اتوبوس شهر تبریز، همه کم و بیش یک شکل هستند و طوری طراحی شده اند که تنها پاسخگوی نیاز مورد نظرشان باشند.

 وحیدکیا اضافه کرد: این در حالی است که طراحی استاندارد ایستگاههای اتوبوس مانند دیگر المان های شهری، سیمای شهر را تحت تاثیر قرار می دهد و جنس و نوع مواد به کار رفته در سقف و جایگاه‌های نشیمن در ایستگاههای اتوبوس نیز با توجه به شرایط آب و هوایی تبریز باید مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که بارها دیده شده است که شهروندان مدت زمان طولانی به دلیل نبودن جایگاه‌های نشیمن و یا نامناسب بودن آن مقابل ایستگاه ایستاده اند.

وی نقش ایستگاه ها در جذب مسافر را موثر توصیف کرد و گفت: با این همه، می توان با رعایت کردن قوانین و اصول ساخت ایستگاه‌های اتوبوس، در زمان کوتاهی به استانداردهای جهانی رسید و بدین ترتیب، بر میزان استفاده مردم از وسایل نقلیه عمومی افزود.

معاون حمل و نقل شهردار تبریز تاکید کرد: معاونت حمل ونقل با همکاری شرکت واحد اتوبوسرانی و مناطق دهگانه شهرداری، تلاش دارد در سال جدید، شهروندان را به استفاده بیشتر از حمل ونقل عمومی ترغیب کند.

 وحیدکیا افزود: در این راستا، احداث دو ایستگاه اتوبوس در شهرک اندیشه به همت معاونت حمل ونقل شهرداری منطقه ۷، اتمام و احداث کلیه ایستگاههای اتوبوس شرکت واحد در منطقه شهرک خاوران و احداث ایستگاههای اتوبوس برای استفاده در ایام نوروز در سطح منطقه ۵، در دستور کار قرار گرفته است.

معاون حمل و نقل شهردار تبریز، تصریح نمود: عملیات اجرایی ایستگاه های یاد شده، بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که این امر، نشان از عزم شهرداری تبریز برای ارتقاء خدمات رسانی و جلب رضایتمندی شهروندان از حمل ونقل عمومی و تشویق آنان در این امر است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :