سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ۸۲ درصد از بودجه مصوب شهر تبریز توسط شهرداری در ۶ ماه نخست سال محقق شده که ۴۷ درصد آن نقدی و ۵۳ درصد بصورت غیر نقدی است که این آمار خوب و قابل قبول است.

به گزارش تبریزمن، دکتر حبیب شیری آذر در جلسه مطبوعاتی صبح امروز اظهار داشت: ۸۰درصد از لوایح مطروحه در شورای اسلامی شهر تبریز در سال سوم تا کنون مورد بررسی قرار گرفته و راه را برای تمرکز بر وظایف دیگر شورا هموار تر کرده است.

وی برخی از مهمترین مصوبات سال سوم دوره چهارم شورا را کاهش مبنای محاسبه عوارض، تسهیل درصدور پروانه ساخت در مناطق کم برخوردار، خواهرخواندگی با صنعتی ترین شهر ویتنام، ساماندهی اجتماعی وضعیت شهر، نظام دهی در حمل و نقل شهری، رسیدگی به وضعیت روشنایی و پست های برق در سطح شهر برشمرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز با قیاس فعالیت های عمرانی شهرداری تبریز با دیگر شهرداری های  کلانشهر های کشور تاکید کرد: با وجود وضعیت نامساعد اقتصادی که در کل کشور شاهد آن هستیم، شهرداری تبریز توانسته است با مدیریت مالی هوشمند و عاقلانه پروژه های عمرانی بسیاری را به سر انجام برساند.

دکتر شیری آذر با اشاره به برودت زود هنگام هوا و تغییر فصل اظهار داشت: به دلیل تغییر جوی هوا شرایط جدیدی بر روند ساخت پروژه ها حاکم خواهد شد که امیدوارم طبق سالهای گذشته تدابیری برای این امر از سوی شهرداری اتخاذ شده باشد.

وی در بخش دیگر سخنان خود در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر دلایل تغییرات درروسا سازمانهای شهرداری گفت: تغییر در هر سازمان غیر قابل گریز بوده و انتصاب و تغییر مدیران در شهرداری نیز از وظایف شهردار تبریز است که در اکثر مواقع باعث پیشرفت سازمان مطبوعه می شود.

شیری آذر همچنین در پاسخ به انتقاد یکی از خبرنگاران در خصوص وضعیت زیبایی شهر اظهار داشت:  برای زیبا سازی محیط شهری هر اقدامی شایسته است و فضا بسیار گسترده، اما سازمان زیبا سازی نیز تا کنون در زمینه های مختلفی همچون نورپردازی شهری، نقاشی‌های دیواری، زیباسازی پل‌های داخل شهر و نصب سمپوزیوم ها و مجسمه های شهری بسیار خوش درخشیده اند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه با اشاره به طرح جدید تفصیلی گفت: طرحی که به تصویب شورای اسلامی شهر تبریز رسیده  با چشم اندازی بیست ساله با موفقیت بسیاری همراه بوده است و این موفقیت لزوم وجود آن در شهر را بیش از پیش نمایان می کند.

شیری آذر در پاسخ به نحوه ی تملک اطراف میدان ساعت تصریح کرد: تملک این میدان نیاز به بودجه بسیار بالایی دارد که با وجود تمام مشکلات مالی موجود از اصلی ترین برنامه های شورا و شهرداری می‌باشد.

وی در ادامه به تشکیل منظم جلسات کمیسیون های مختلف شورا اشاره کرد و ادامه داد:  خوشبختانه در سال سوم شورا شاهد نظم منسجمی برای تشکیل کمیسیون های شورا هستیم که افزوده شدن کمیسیون های سرمایه گذاری، ترافیک و شهرسازی از جمله اقدامات مفید شورا در ارتباط با کمیسیون های شورا می باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :