جلسه تحلیف و معارفه ۲ تن از اعضای علی البدل شورای شهر تبریز که قرار بود امروز در تالار جلسات عمارت ساعت برگزار شود به دلیل غیبت تعدادی از اعضا از رسمیت افتاد و به هفته آینده موکول شد چنانچه تعدادی از اعضا هم پیشنهاد تشکیل مجدد این جلسه در روز پنج شنبه (پس فردا) را داشتند.

تبریزمن، سرویس شهری: علی رغم اعلام برگزاری این جلسه غیرمستمع در ساعت ۱۰ صبح، تنها محمدحسین جعفری و داود امیرحقیان به موقع در تالار شورا حضور یافتند و بقیه به تدریج تا ساعت ۱۰:۳۷ وارد صحن شورا شدند اما تنها ۱۳ نفر آمدند… دبیری هم سومین فردی بود که وارد عمارت ساعت شد.

پس از گذشت دقایق طولانی، در نهایت با اصرارهای اسماعیل چمنی مبنی بر شروع جلسه بدون اتلاف وقت و اینکه شاید سایرین هم در راه هستند، تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید در دستور کار هیات رییسه قرار گرفت، در حالی که محمدحسن اسوتچی، فریدون بابایی، ایرج شهین باهر، جواد ششگلانی، سعید محدث، ایران آهور و علی شیاری غایب بودند و تا پایان جلسه نیز نیامدند.

nejati (12 of 18)
اما رییس شورای شهر غیبت برخی از اعضا را موجه اعلام کرد و با وجود از به رسمیت افتادن جلسه تاکید نمود که علی شیاری به صورت کتبی، محمدحسن اسوتچی به صورت شفاهی و بابایی و شهین باهر از طریق SMS غیبت امروز خود را اعلام کرده اند و ادامه داد:اما بقیه اعضا به صورت غیرمنتظره غیبت کرده و ما تا آخرین لحظات منتظر ورود آنها به این جلسه بودیم که بالاخره هم نیامدند.

nejati (7 of 18)
شهرام دبیری سپس از نامه فرمانداری تبریز در خصوص معرفی اعضای جدید و علی البدل شورای شهر سخن به میان آورد و گفت:در این نامه تاکید شده که علاء الدین نورمحمدزاده و محمدباقر لطفی جایگزین اکرم حضرتی و حبیب شیری آذر می شوند تا کرسی های منتخبان مردم تکمیل گردد پس استعفای محمدباقر لطفی از سمت حقوقی خود در مجموعه شهرداری نیز مورد نیاز بود که عملی گردید و با این شرایط اگر ۲ عضو بازداشت شده شورا، آزاد شوند طبق قانون به جایگاه خود در شورای شهر بازخواهند گشت.

اسماعیل چمنی هم قبل از اعلام ختم جلسه توسط رییس شورای شهر گفت: امیدوارم با ورود اعضای جدید، شورای شهر تبریز به سوی قانون گرایی حرکت نماید به طوری که نباید یکی از اصلی ترین وظایف اعضای شورا که همانا حضور مستمر و منظم در جلسات است، مورد کم لطفی برخی ها قرار گیرد.

 شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :