به گزارش تبریزمن، دو تیم تراکتورسازی تبریز و نسف قارشی ازبکستان از ساعت ۱۸:۰۰ فردا (سه شنبه) در استادیوم یادگارامام شهر تبریز و در دیداری بسیار حساس به مصاف هم خواهند رفت. دو تیم که با چهار امتیاز و با احتساب تفاضل گل در رده های سوم و چهارم جدول رده بندی گروه دی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا قرار دارند، در صورت کسب سه امتیاز امید های خود برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی را بیش از پیش افزایش خواهند داد.

تیم تراکتورسازی در آخرین بازی آسیایی خود مقابل الاهلی عربستان قرار گرفت و تا دقیقه های پایانی نیز از رقیب خود پیش بود تا اینکه در روی عفلت مدافعان خود – که در این فصل بار ها امتیازات حساسی را از تیم خود گرفته اند – گل تساوی را دریافت کرد تا سرنوشت صعود خود را در دو بازی پایانی تعیین کند. در ادامه به آمار و ارقام بازی خانگی تراکتورسازان در برابر تیم قدرتمند عربستانی نگاهی خواهیم داشت که به عنوان آخرین دیدار آسیایی این تیم، می تواند نگرش مطلوبی نسبت به شرایط بازی و فنی تیم پرطرفدار تبریزی ارائه دهد.

پس از بازگشت دوباره تونی الیویرا به راس کادرفنی تراکتورسازی، تیم تبریزی همچون دفعات گذشته روی به حفظ کردن مالکیت توپ و پاس های پرتعداد آورده است که به غیر از یک یا دو بازی، آمار و ارقام نشان از برتری و کنترل جریان بازی توسط تراکتورسازی دارد.

دیدار برابر الاهلی عربستان در تبریز نیز بارزترین مثال ممکن برای تایید این حرف می باشد. سرخ پوشان تبریز در این دیدار ۶۷ درصد (بیش از دو برابر تیم عربستانی) مالکیت توپ را در اختیار داشته اند. همپنین تعداد پاس هایی که بازیکنان تیم میزبان بین خود رد و بدل کرده اند، ۴۵۰ بوده که از بیش از دو برابر تعداد پاس های ۲۱۵ تایی تیم عربستانی می باشد. به طور کلی می توان اظهار کرد که تیم تراکتورسازی در آخرین بازی آسیایی خود، بیش از دو برابر تیم حریف مالکیت توپ را در اختیار داشته و بازی را کنترل کرده است.

نکته ی مثبت دیگری که می توان به آن اشاره نمود، درصد تعداد پاس های صحیح بازیکنان تراکتورسازی می باشد. در اکثر بازی ها، این درصد بین ۷۰ و ۸۰ درصد می باشد که در سطح آسیا آماری بسیار خوب به شمار می رود. به عنوان حسن مقایسه؛ درصد پاس های صحیح تیم فوتبال چلسی در آخرین بازی خود که مقابل منچستریونایتد برگزار شد، ۷۱ بوده است. یا اینکه تیم دورتموند در آخرین دیدار خود، ۷۸ درصد پاس های بازیکنانش صحیح بوده اند. این آمار در آخرین بازی های برگزار شده برای تیم های اتلتیکو مادرید ۷۶، یوونتوس ۷۹ و ولفسبورگ نیز ۷۹ درصد می باشد. البته تعداد پاس هایی که تیم های اروپایی ذکر شده بین خود رد و بدل نموده اند، بسیار بیشتر از تعداد ذکر شده برای تراکتورسازی و دیگر تیم های آسیایی می باشد.

دیگر نکته ی قابل ذکر در خصوص پاسکاری بازیکنان تراکتورسازی، تعداد پاس های رو به جلو و بلند این تیم می باشد که نزدیک به یک چهارم پاس های بازیکنان این تیم را در اکثر بازی ها تشکیل می دهد. در بازی برابر الاهلی این تعداد  ۱۷۱ پاس رو به جلو بوده است ( تعداد کل پاس های تراکتورسازی در این دیدار ۴۵۰ بوده است).

در خط آتش و تهاجمی، تیم پرطرفدار آذربایجان، بسیار خوب عمل کرده است. برای درک بهتر به سراغ آمار می رویم. در بازی مقابل الاهلی در تبریز، از ۱۶ شوتی که بازیکنان تراکتورسازی به سمت دروازه عبدالله الامایوف روانه کردند، ۸ تا در چارچوب قرار داشته است. همچنین در بازی قبل تر نیز که مقابل همین تیم الاهلی اما در عربستان برگزار شد، از ۱۱ شوت، ۵ شوت بازیکنان تراکتور در چارچوب قرار داشتند، در حالی که الاهلی میزبان از ۱۶ شوت، فقط و فقط ۲ شوت داخل چارچوب دروازه تراکتور داشتند.

نکته ی دیگر در خصوص عملکرد تهاجمی شاگردان تونی الیویرا، به نفوذ های بازیکنان از کناره ها باز می گردد. تیم تبریزی از سمت چپ خود، همان قسمتی که شاهین ثاقبی، تیموریان و ایران پوریان در آن بازی می کردند، ۱۲ بار به خط دفاعی تیم عربستانی نفوذ کرده و ایجاد موقعیت نمودند. در حالی که فرید کریمی، مهدی کیانی و سعید آقایی ( جایگزین حبیب گردانی در آن دیدار) تنها ۴ بار موفق به ایجاد موقعیت از سمت چب شدند.

1429208468387_isna-22

در مقابل تیم الاهلی نیز از سمت چپ، بیشتر خطرناک ظاهر شده و ۷ بار از این ناحیه دروازه تراکتور را تهدید کرد. به طور کلی می توان گقت در آخرین بازی آسیایی تراکتورسازی، سمت راست این تیم متشکل از ایران پوریان، تیموریان و ثاقبی عملکرد بهتری نسبت به کریمی، کیانی و آقایی داشته اند.

ایران پوریان، خالد شفیعی، هانی هاشمی و سعید آقایی چهار بازیکن خط دفاعی تراکتورسازان مقابل الاهلی را تشکیل داده بودند که از نظر تعداد توپ گیری (۳۳) و تکل های صحیح ( ۸۲ درصد)، عملکرد نسبتا خوبی رادر آن دیدار به نمایش گذاشتند اما در کل نمی توان از بازی آن ها تعریف کرد. از دو گلی که تراکتورسازی دریافت کرد، یکی روی حرکت فردی السوما و تعلل مدافعان و دیگری نیز تنها با سه پاس بازیکنان الاهلی به ثمر رسید که نشان از عملکرد ضعیف خط دفاعی تیم زیر فشار و ضد حملات دارد.

حامد لک نیز علی رغم واکنش های خوبی که در بازی مقابل سایپا نشان داد، در بازی مقابل الاهلی هیچ دفع توپ قابل ذکری نداشت و با دریافت دو گل از السوما، خود را مقابل این مهاجم سوریه ای تسلیم شده دید.

در کل شاگردان تونی الیویرا در آخرین بازی آسیایی خود بسیار بهتر و برتر از حریف عربستانی خود ظاهر شده و با توجه به نتیجه خوبی که در مقابل سایپا کسب کرده اند، با روحیه و انگیزه بسیار بهتری به مصاف نسف قارشی خواهند رفت تا شرایط خود در جدول رده بندی رقابت ها را بهبود بخشند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :