فرماندار تبریز با قدردانی از تلاش های مجموعه همکاران سازمان عمران عینالی، تحولات در این تفرجگاه ارتفاعات شمالی تبریز را چشمگیر و امیدوارکننده خواند.

به گزارش تبریزمن، رحیم شهرتی فر روز جمعه در بازدید از تفرجگاه عینالی گفت: در کنار اجرای پروژه های مهمی همچون احداث دریاچه و مخازن ذخیره آب در ارتفاعات عینالی و احداث راه های دسترسی، با توسعه فضای سبز و اجرای طرح عظیم جنگل کاری ۱۰۰ هکتاری عینالی، گامی بزرگ در افزایش سرانه فضای سبز و تلطیف هوای تبریز برداشته شده که نه تنها امروز بلکه در آینده شهروندان تبریز به این طرح ها افتحار خواهند کرد.

وی افزود: در دو سال اخیر توسعه فضای سبز و پروژه های عمرانی بزرگ و ماندگاری در تفرجگاه عینالی اجرا شده و بی شک اجرای این پروژه های تأثیر بسزایی در جذب گردشگران و سرمایه گذاران بخش خصوصی خواهد داشت.

فرمانندار تبریز ابراز امیدواری کرد با استمرار حمایت ها و همکاری مضاعف مسئولین استانی و شهری، در آینده نزدیک شاهد مجموعه گردشگری زیبا برای استفاده هموطنان عزیز و گردشگران خارجی خواهیم بود.

ارتفاعات سرخ رنگ عینالی در شمال تبریز از جمله اماکن تفریحی و تفرجگاهی مردم این کلان شهر از زمان های قدیم محسوب می شود که در یک دهه اخیر با اهتمام ویژه مدیریت شهری به جنگلی برفراز شهر تبدیل شده است.

این ارتفاعات ۱۵۰۰ متری میعادگاه علاقه مندان به ورزش کوهنوردی و پیاده روی فردی، گروهی و خانواداگی در روزهای تعطیل به ویژه تعطیل آخر هفته است.

شهرداری تبریز در سال های اخیر امکانات رفاهی خوبی برای رفاه و راحتی شهروندان در مسیرهای منتهی به این ارتفاعات ایجاد کرده است که احداث تله کابین، رستوران و فضای سبز از جمله آنهاست.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :