شهردار تبریز از کاشت ۲ میلیون پیاز لاله خبر داد و افزود: با این حجم از لاله‌کاری و توسعه فضای سبز زینتی، بهار سال آتی، جلوه‌ای متحول و چشم‌نواز خواهد داشت.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی، توسعه فضای سبز را از محورهای مهم برنامه‌ و بودجه سال آتی عنوان و خاطرنشان کرد: به همین منظور، در کنار اقدامات گسترده‌ای که در راستای توسعه ائل‌باغی، آرپادره‌سی، عباس‌میرزا، کریدور فضای سبز  و سایر بسترهای توسعه فضای سبز تدارک دیده‌است، گسترش کمی و کیفی فضای زینتی نیز مورد توجه شهرداری تبریز خواهد بود.

وی در این خصوص به ماموریت‌های سازمان پارک‌ها و فضای سبز اشاره و خاطرنشان کرد: کاهش کاشت گونه‌هایی که پایداری کمتری دارند و همچنین توسعه گل‌کاری‌ها ماندگار، زیبا و متناسب با وضعیت آب و‌هوایی، اصل مهم در توسعه فضای سبز زینتی سال آتی خواهد بود.

دکتر نجفی اضافه کرد: در این راستا، از هم‌اکنون کاشت ۲ میلیون پیاز لاله با هزینه‌ای بالغ بر ۱٫۵ میلیارد تومان، توسط شهرداری‌های مناطق ۱۰ گانه و سازمان‌ها آغاز شده که  نوید بهاری زیبا و چشم‌نواز برای سال آینده خواهد بود.

شهردار تبریز با اشاره به ماندگاری کم گونه زینتی شب‌بو در اقلیم بهاری تبریز گفت: سال آینده در کنار لاله‌کاری‌های متنوع و زیبا در جای‌جای شهر، کاشت پیاز چند گونه زیبا و متنوع از قبیل نرگس، کلاغک و زعفرانی نیز در دستور کار خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: نگهداری از مراحل رشد و شکوفایی فضای سبز، با مدیریت منابع آبی، نظارت‌های مستمر و تلفیق ایده‌های هنری، باید سرلوحه برنامه‌های حفظ و توسعه فضای سبز باشد.


 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :