مدیر کل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی گفت: همزمان با دهه فجر ۱۳۰ کلاس نوسازی شده به آموزش وپرورش استان تحویل داده می شود.

به گزارش تبریزمن، محمدرضا عیدی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بازه زمانی دهه فجر ۹۳ تا ۹۴ در مجموع ۱۰۴ پروژه دولتی و خیریه و مشارکتی نوسازی مدارس با ۶۰۴ میلیارد ریال اعتبار و ۵۸۹ کلاس اجرا شده است.

وی در خصوص برنامه های دهه فجر ۹۴ این اداره کل نیز گفت: در این ایام ۱۸ پروژه اجرا شده توسط اداره کل نوسازی مدارس استان با ۱۳۰ کلاش و هزینه کرد اعتباری ۱۴۷ میلیارد ریالی تحویل مجموعه آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خواهد شد.

عیدی با اشاره به کسب رتبه نخست اداره کل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی در سطح کشور بر اساس ارزیابی های سازمان نوسازی در شش ماهه نخست امسال تصریح کرد: این در حالی است که با وجود سهم ۳۰ درصدی برخی از ادارات کل نوسازی از بودجه استان های خود، اعتبارات استانی اداره کل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی تنها شش تا هشت درصد است.

وی بهبود این وضعیت را نیازمند توجه مسئولان دانست و افزود: اعتبارات ابلاغی، استانی و ملی اداره کل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی برای سال جاری ۷۸۲ میلیار ریال بوده که ۲۷۷ میلیارد ریال آن از طریق منابع استانی و ۵۰۵ ملیارد ریال نیز بصورت ابلاغی تامین شده است.

مدیر کل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی از استاندارد سازی سیستم های گرمایشی مدارس استان در دو تا سه سال آینده نیز خبر داد و گفت: از سال ۹۲ تا کنون این سیستم ها در ۸۹۵ مدرسه آذربایجان شرقی با پنج هزار و ۲۰۰ کلاس و صرف اعتبار ۲۵۵ میلیارد ریالی استاندارد سازی شده اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :