نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر توانمندی های ارتش جمهوری اسلامی در حوزه های مختلف دفاعی، گفت: تخصص بالا و تعهد و معنویت نیروهای خدوم و مخلص نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی اجازه کوچکترین خودنمائی به دشمنان را نمی دهد.

به گزارش تبریزمن، آیت الله محسن مجتهدشبستری روز یکشنبه در مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت روز بزرگداشت ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی، افزود: تمامی نیروهای مسلح ایران اسلامی به ویژه ارتش مقتدر امروز با تجربه تر از سال های گذشته شده و به دلیل آموزش های مدرن و بومی سازی تاکتیک های دفاعی و همچنین انجام رزمایش های مختلف از آمادگی بسیار بالائی برخوردارند که تحت فرماندهی معظم کل قوا برای دفاع از کیان میهن اسلامی لحظه ای درنگ نمی کنند.

وی، پیشرفت های ایران در حوزه تجهیزات و ادوات دفاعی را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: در حال حاضر در این زمینه ها به لطف فرماندهی مدبرانه و حکیمانه کل قوا و نیز استفاده از دانش بومی به درجه ای از توسعه دست یافته ایم که دشمنان اسلام و انقلاب در این رابطه سرگیجه گرفته و همیشه برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی به دنبال توطئه و بهانه تراشی هستند.

آیت الله مجتهدشبستری، تولید موشک های دوربرد با قابلیت سه هزار کیلومتر را یکی از دستاوردهای مهم نظام اسلامی طی سال های پس از انقلاب عنوان کرد و یادآور شد: اینکه ایران در این زمینه به تولید انبوه دست یافته به هیچ عنوان برای دشمنان و استکبارجهانی قابل هضم نیست.

وی، فعالیت های موشکی جمهوری اسلامی ایران را اقدامی برای دفاع از خود دانست و افزود: اینکه آمریکائی ها به بهانه این اقدام دفاعی مسایل مربوط به برجام را تحت تاثیر قرار می دهد نشان دهنده بهانه تراشی های آنها برای مقابله با پیشرفت های مردم ایران است، در حالی که مسایل موشکی ربطی به برجام ندارد زیرا برجام معاهده ای مستقلی است که در هیچ یک از بندهای آنها مخالفتی در رابطه با فعالیت های موشکی نشده است.

آیت الله مجتهدشبستری گفت: در این خصوص پیش بینی های مقام معظم رهبری در زمینه بی نتیجه بودن برجام روشن شد و بدعهدی آمریکا برای جهانیان آشکار شد.

وی، مکتبی و علوی بودن را از ویژگی های بارز نیروهای مسلح ایران برشمرد و گفت: این نیروهای مخلص با فرماندهی حکیمانه و شجاعانه رهبر انقلاب به طور قطع بازدارنده بوده و استکبار جهانی نه تنها نمی تواند با چشم چپ به این کشور نگاه کند بلکه حتی اندیشه تجاوز را نیز نمی تواند در ذهن خود تداعی کند.

امام جمعه تبریز، صدور فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر نامگذاری ۲۹ فروردین به عنوان روز ارتش را نشانه ای مناسب و عالی برای تجلیل از رشادت ها و حماسه آفرینی های این نیروی جان بر کف دانست و افزود: ارتشیان دلاور ایران به جز افراد معدود حتی در زمان رژیم قبل نیز انسان هایی وارسته و متدین بودند که دل های آنها همواره با اسلام و رهبری بود.

آیت الله مجتهدشبستری با اشاره به فداکاری های ارتش در سال های پس از انقلاب به ویژه در خاموش کردن غائله های ضد انقلاب در کردستان و شمال کشور، اظهار کرد: اما مهمترین اثر ارتش دلاور در دوران هشت سال دفاع مقدس نمود یافت که طی آن دفاعی جانانه و بی نظیر در جهان را از خود نشان داده و با جان فشانی های خود اجازه خودنمائی به دشمنان را ندادند.

به گزارش ایرنا، فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۱ حمزه سیدالشهدای آذربایجان نیز در ابتدای این مراسم با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی یکی از عوامل موثر و تعیین کننده در پیروزی انقلاب اسلامی بود، گفت: بدون تردید پیوستن ارتشیان به صفوف مبارزان راه انقلاب از جمله کارنامه های درخشان این نیرو طی سال های گذشته بوده است.

امیر سرتیپ دوم نادر نجفی افزود: ارتش جمهوری اسلامی از بدو پیروزی انقلاب در کنار مردم بوده و در دفاع از کیان میهن اسلامی ذره ای کوتاه نیامده است که حضور ۱۰ ساله در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۸ و نثار ۴۸ هزار شهید گلگون کفن نشان دهنده این فداکاری و دلاوری هاست.

وی اظهار کرد: در طول دوران دفاع مقدس دو میلیون و ۵۰۰ هزار سرباز و ۲۴۷ هزار از نیروهای کادر ارتش در قالب یگان های مختلف در مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور حاضر شده و سهم برزگی را در دفاع از خاک کشور به نام خود ثبت کردند.

امیر نجفی، توانمندی های امروز ارتش را در مقایسه با سال های اول انقلاب بی همتا دانست و یادآور شد: در حال حاضر ارتش با ابداع تاکتیک های دفاع عامل و غیرعامل سرزمینی و ساخت تجهیزات دفاعی بومی و نیز تدوین روش های مبارزه با تکفیری ها از بالاترین سطح آمادگی رزمی برخوردار است.

در مراسم روز بزرگداشت ارتش جمهوری اسلامی، یگان های مختلف نیروهای مسلح مستقر در تبریز اعم از نیروی زمینی، نیروی هوائی و هوابرد ارتش، نیروی انتظامی، سپاه عاشورا، بسیج اقشار از مقابل جایگاه ویژه رژه رفته و توانمندی های رزمی خود را به نمایش گذاشتند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :