جلسه امروز شورای شهر تبریز به دلیل تعمیرات سالن شورا، در تالار جلسات دفتر شهردار واقع در عمارت ساعت برگزار گردید.

تبریزمن، سرویس شهری؛ این تالار علی رغم مکانی لوکس، توانست تعداد بسیار محدودی از خبرنگاران و مدیران شهرداری را در خود جای دهد اما به هر حال خروجی آن بهتر از وضعیت هفته گذشته بود که جلسه رسمی شورا در میان داربست ها برگزار شد.

پدیده فقر باید در سطح جهان برچیده شود

در ابتدای جلسه رسمی این هفته، جواد ششگلانی در غیاب رییس شورای شهر با گرامیداشت ایام پیش رو از جمله هفته تربیت بدنی، روز پیوند اولیا و مربیان و روز صادرات بر توجه ویژه شورا و شهرداری بر تحقق مباحث اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و با اشاره به روز جهانی نابینایان گفت:روز عصای سفید فرصت مغتنمی است تا وضعیت معابر شهری در راستای تسهیل رفت و آمد این عزیزان اصلاح گردد به طوری که در سال های اخیر نیز شهرداری تبریز اقداماتی را در خصوص تردد آسان شهروندان نابینا انجام داده است و باید این امر در بناهای قدیمی نیز در نظر گرفته شود.

جواد ششگلانی همچنین روز جهانی غذا و ریشه کنی فقر را مورد توجه قرار داد و افزود:علی رغم طرح موضوع ریشه کنی فقر در جامعه جهانی، متاسفانه این امر در کشورهای جهان سوم گسترش یافته و باید همگان به فکر مبارزه با این پدیده منفی باشند.

photo_2016-10-16_12-53-58

قدردانی از خدمات شهرداری تبریز در ایام دهه اول محرم

جعفر مدبر خاکنژاد در نطق پیش از دستور خود با قدردانی از خدمات شهرداری در ایام دهه اول محرم گفت:حال و هوای حسینی شهر تبریز در این روزهای عزیز بسیار مناسب و قابل تقدیر بود به طوری که اگر حضرت از این شهر عبور می کردند به طور حتم توجه شان را جلب می کرد مضاف بر این که بنرهای نصب شده در مبادی ورودی شهر با مضمون “این شهر عزادار حسین(ع) است” توانست تأثیر مثبتی را بر روی شهروندان و مسافران بگذارد.

وی سپس به انتقاد از تخریب جایگاه شورای شهر از سوی برخی ها پرداخت و افزود:در اوایل سال جاری موضوعاتی پیش آمد که [اتهامات مالی تعدادی از اعضا] ذائقه شهروندان را تلخ نمود و متاسفانه برخی ها هم به این موضوع دامن زدند و می زنند در حالی که اختلاف نظر در جلسات شورایی امری طبیعی بوده و همیشه هم وجود داشته است، لذا اگر شخصی به اعضای شورای شهر بی احترامی کند ابتدا به خودش آسیب زده و سپس علاوه بر تعدادی خاص، کل مجموعه شورا ضربه خواهد خورد.

خزانه دار شورای شهر تبریز با ذکر این نکته که شوراهای شهر و روستا یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی بوده است به دفاع از جایگاه خود در مجموعه شورا پرداخت و اضافه کرد:اگر شخصی به جایگاه شورای شهر ضربه زده و مردم را از این تشکل ناامید سازد در حقیقت به خودش ضربه می زند، در مورد خودم نیز صحبت های بی پایه و اساس بسیاری در سطح جامعه مطرح شده و متاسفانه با شخصیتم بازی کرده اند که همه آنها را به حضرت ابوالفضل (ع) واگذار می نمایم.

جمع بندی در مورد پروژه های نیمه تمام شهری، تسریع در خصوص یکسان سازی حقوق و مزایای کارگران شهرداری با توجه به امیدواری  آنها در این قضیه، توجه به معابر شهری و به ویژه برخی از زیرگذرها در آستانه فصل بارندگی و یادآوری به شهردار کلان شهر تبریز در مورد خطرات تبلیغات زودهنگام از سوی برخی از افراد نیز از جمله مواردی بود که مدبر مصّر توجه به آنها گردید.

photo_2016-10-16_12-54-09

شهروندان برای پرداخت عوارض بشتابند

در بخش دیگری از جلسه این هفته شورای شهر تبریز، لایحه دو فوریتی “تسری کاهش عوارض محلی تا پایان سال جاری به میزان ۲۰ درصد” به تصویب منتخبان مردم قرار گرفت که بر اساس آن، در ۶ ماهه دوم سال جاری میزان پرداختی عوارض محلی شهروندان کاهش خواهد یافت تا رضایت مندی آنان را موجب گردد.

شهردار کلان شهر تبریز نیز در مورد این لایحه گفت:با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور باید از هر فرصت برای افزایش نقدینگی استفاده نماییم و تشویق مردم برای پرداخت عوارض نیز یکی از این فرصت هاست.

صادق نجفی افزود:از سال ۹۰ تجربه جا به جایی فصلی افزایش عوارض را داریم و هر نوع طرح تشویقی که A ریال به درآمدزایی کمک کند باید مورد توجه همه مسوولان قرار گیرد.

وی خطاب به اعضای شورای شهر و با ذکر این نکته که برخورد احساسی من و شما با موضوعات مطروحه خوب نیست اضافه کرد:تخفیفات شهرداری در فصل پاییز ۱۵ درصد است اما از سال آینده طبق جدول عوارض تعرفه محلی روند را در پیش خواهیم گرفت.

شایان ذکر است شهرام دبیری و اسماعیل چمنی غایبان جلسه این هفته شورای شهر تبریز بودند.

شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :