رییس هیات نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان شرقی گفت :تا کنون هیچ تخلف انتخاباتی به هیات نظارت انتخابات این استان گزارش نشده است.

به گزارش تبریزمن، عباسعلی اسدی روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: ستاد تخلفات انتخاباتی در دادگستری آذربایجان شرقی مستقر شده و تا کنون تخلفی محرز و به هیات نظارت گزارش نشده است .

وی با اشاره به اینکه مسئولان متولی استان بر وارد نشدن مدیران اجرایی به موارد انتخاباتی تاکید دارند، افزود: حمایت یا فعالیت بر ضد نامزدی در انتخابات از طرف اداره های دولتی و مدیرها تخلف است.

اسدی در خصوص بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی ،یاد آور شد: در قانون شرایط احراز نمایندگی مجلس وجود دارد که شرط اول آن اعتقاد به اسلام، نظام جمهوری اسلامی ایران و همچنین قانون اساسی است.

وی خاطر نشان کرد: این طور نیست که فردی این اعتقادات را نداشته باشد و از طرفی درانتخابات نامزد ورود به مجلس شود، این نقض غرض است.

رییس هیات نظارت و بازرسی انتخابات استان، با اشاره به اینکه تعدادی از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی سابقه محکومیت دارند، گفت: برخی خود می دانند که صلاحیت ندارند ولی به طور عمدی درانتخابات مجلس شرکت کرده اند تا به کشور هزینه تحمیل کنند.

اسدی افزود: فتنه خط قرمز ماست و افرادی که پی گیر این مسایل هستند و دست از اعمال خود برنمی دارند صلاحیت ورود به مجلس را ندارند.

وی تاکید کرد: تا زمانی که بر مبنای قانون حرکت کنیم مشکلی پیش نمی آید اما حرکت فراتر از قانون موجب ایجاد هرج و مرج می شود.

وی همچنین زمان رسیدگی به صلاحیت نامزدهای مجلس شورای اسلامی از طرف هیات نظارت برانتخابات استان را از۲۰ تا ۲۶ دی و زمان رسیدگی به شکایت ها از۲۷ دی تا ۱۶ بهمن ماه امسال اعلام کرد و افزود: در حال حاضر از ۵ تا ۱۴ دی ستاد اجرایی انتخابات استان صلاحیت ها را بررسی می کنند و از ۱۶ تا ۱۹ نیز مدت زمان رسیدگی به شکایات است.

وی گفت: فهرست نهایی تائید صلاحیت ها ۲۷ بهمن خواهد بود و تبلیغات انتخاباتی نیز از ۲۹ بهمن آغاز و پنجم اسفند به پایان می رسد.

اسدی همچنین با اشاره به اینکه احتمال برگزاری انتخابات الکترونیکی در کلانشهرها وجود دارد، اظهارکرد: این احتمال ضعیف است و از طرفی زیرساخت های کافی برای انتخابات الکترونیکی کشور هنوز وجود ندارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :