تخلف انتخاباتی یکی از کاندیداها و خرید رای در یکی از شعبه های اخذ رای از حاشیه های چند حوزه رای گیری در تبریز است.
تبریزمن، سرویس سیاسی: از جمله نکات قابل توجهی که در اطراف حوزه انتخابیه مسجد سالار شهیدان به عینه مشاهده گردید باز هم تخلف انتخاباتی یک نامزد بود که طی آن، یک خودروی شاسی بلند با بدنه ای مملو از پوسترهای او در کنار خیابان و در پنج متری حوزه پارک شده بود.

به گفته یک شهروند که نخواست نامش فاش شود این نامزد علاوه بر تبلیغات گسترده در دوره های قبل، در این دوره نیز ستاد انتخاباتی خود را در یکی از مراکز فرهنگی تبریز و البته با هزینه صد میلیون تومانی به انجام رساند تا از این طریق به خانه ملت راه یابد.

در برخی از مساجد و حوزه های رای گیری اینگونه مطرح گردید که یکی از اساتید دانشگاه های استان به دانشجویان این واحد آموزشی توصیه کرده تا به این نامزد رای داده و حتی از آن عکس نیز بگیرند.

به گفته تعدادی از شهروندان و دانشجویان، مساجد شهرک پرواز، طوبی و علی ابن ابیطالب در بیلانکوه از جمله حوزه هایی هستند که وعده گاه دانشجویان جهت رای به یکی از کاندیداهای خاص شده اند.

این گزارش می افزاید این استاد دانشگاه که در داخل مسجد ابیطالب به راهنمایی! انتخاباتی دانشجویان می پرداخت از این حوزه به بیرون هدایت شده است اما باز هم در بیرون حوزه به دانشجویان سفارش اکید کرده تا فقط نام کاندیدای خاص را بر روی برگه های خود بنویسند.

در حوزه انتخابیه مسجد حاج احمد تبریز نیز جمعیت زیادی در حال نوشتن رای خود بودند آنهم در فضایی بسیار آرام.

در حوزه انتخابیه مسجد شعبان جمعیت قابل توجهی مشغول رای دادن بودند. زن ۷۷ ساله ای که بر روی پله بیرونی این حوزه نشسته بود به تبریزمن گفت:من از اول در تمام انتخابات شرکت کرده ام و امروز هم همانطور که می بینید با عصا آمدم و رای خود را به صندوق انداختم زیرا این حضور در تعیین سرنوشت کشور و شهرمان بسیار تأثیرگذار است.

و بعد هم اضافه کرد: خدا بر شیطان لعنت کند، باید همه بیایند و رای بدهند تا این کشور تضمین شده و اسراییل از بین برود.

از دیگر مواردی که در حوزه انتخابیه مسجد شعبان به عنوان یک حوزه بزرگ و مهم به گوش رسید خرید آرای برخی از شهروندان به قیمت ۵۰ هزار تومان آن هم از سوی هواداران یک نامزد زن بود که البته از سوی نماینده فرماندار به بیرون هدایت گردید.

همچنین خبرنگار تبریزمن مشاهده کرد که در ابتدای کوچه شعبان یک مرد جوان معلول به عابرینی که قصد ورود به حوزه انتخابیه مسجد شعبان را داشت برگ کاغذی به ابعاد ۲ در ۲ سانتی متر در دست داشته و پیشنهاد رای به یکی از کاندیداهای خاص را می داد که از سوی نمایندگان برخی از کاندیدها با وی برخورد گردید.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :