مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز، جزییات عملیات بهسازی و مقاوم سازی در فاز اول باند جنوبی اتوبان پاسداران را تشریح کرد.

به گزارش تبریزمن، ایمان غنی زاده با اعلام این مطلب گفت: بهسازی و مقاوم سازی اتوبان پاسداران به عنوان یکی از مهم ترین شریان های ارتباطی تبریز،  از سال گذشته در دستور کار شهرداری تبریز قرار گرفت و باند شمالی آن با جدیت عوامل مدیریتی و اجرایی این پروژه، به پایان رسید.

وی ادامه داد: متعاقب اتمام عملیات اجرایی در باند شمالی، باند جنوبی نیز تحت پوشش این طرح قرار گرفت و سازمان عمران به عنوان مجری این پروژه مهم، بهسازی و مقاوم سازی فاز اول باند جنوبی را در حد فاصل پارک آبشار تا ورودی شهرک ارم، آغاز کرد.

مدیرعامل سازمان عمران، با اشاره به ویژگی های این طرح، تصریح کرد: تراش آسفالت قبلی و دپوی آن در محلی مناسب با هدف استفاده در زیرسازی ها، اولین مرحله اجرای این پروژه بود.

غنی زاده، افزود: در مرحله بعدی، خاکبرداری این قسمت از مسیر تا حد رسیدن به تراز زمین بکر و طبیعی، انجام می گیرد و در پی آن، بستر توسط شفت آهکی، سیمانی تثبیت می شود؛ در عین حال اجرای کانال های زهکش برای جمع آوری وهدایت آب های زیرسطحی و اجرای آب‌رو با استفاده از جداول پیش ساخته بتنی با هدف هدایت آب های سطحی نیز همزمان با این مرحله انجام می گیرد.

وی همچنین، جمع آوری لوله های آب خام قدیمی را نیز یکی دیگر از مراحل این پروژه دانست و تاکید کرد: با توجه به فرسودگی این لوله ها و تخریب آسفالت در نتیجه نشتی آب، جمع آوری این لوله ها و اجرای لوله کشی جدید در منتهی الیه جنوبی مسیر، بخش مهمی از این پروژه مسوب می شود.

غنی زاده، با اشاره به لزوم تثبیت تیرهای برق فشار قوی نیز گفت: نظر اداره محترم برق بر این بود که تیرهای برق موجود در مسیر را جابجا کرده و به فضاهای سبز اطراف اتوبان انتقال دهد که برای اجتناب از این امر، تیرها را در همان نقطه تثبیت کرده ایم تا نیازی به انتقال نباشد.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری، زیرسازی این مسیر را دو مرحله ای خواند و گفت: در هر دو مرحله، لایه های زیر سازی با ضخامت ۱۵سانتی متر و با تراکم ۱۰۰درصد انجام می گیرد.

غنی زاده، در زمینه آسفالت این مسیر نیز اذعان داشت: آسفالت این مسیر با استفاده از تکنولوژی نوین و در دو لایه بیندر و توپکا انجام خواهدشد.

وی در پایان تاکید کرد: تلاش سازمان عمران بر این است که با سرعت عمل و دقت مضاعف در اجرای این پروژه، این شاهراه ارتباطی را در حداقل زمان ممکن مقاوم سازی نماید و ترافیکی روان با مسیری امن را برای شهروندان تامین کند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :