شرکت اینتل از طراحی نسل ششم پردازنده‌های چند هسته ای خود موسوم به Gen vPro خبر داده که از امکانات سخت افزاری جدید برای دفع حملات هکری برخوردار هستند.
به گزارش تبریزمن، اینتل می‌گوید این تراشه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قادر به شناسایی هویت کاربران خود هستند و دسترسی به شبکه‌های بی‌سیم و اینترنت را تنها برای کاربران تایید شده یک رایانه یا گوشی و .. ممکن می‌کنند.

اینتل اولین بار در جریان برگزاری کنفرانس Gamecon در آگوست سال ۲۰۱۵ در آلمان از طراحی این تراشه ها خبر داد و از آن زمان تا به حال در تلاش برای ارتقای سخت افزار به کار گرفته شده در این تراشه هاست.

استفاده از این تراشه ها برای طیف گسترده ای از کاربران رایانه ها و گوشی های مبتنی بر ویندوز و iOS اپل ممکن است و هزینه استفاده از آنها به ازای هر کاربر نیز در محیط های تجاری و کاری از ۲۵۰ به ۱۵۰ دلار به ازای هر کاربر کاهش داده شده است.

اینتل همچنین می گوید عملکرد این تراشه ها ۲٫۵ برابر بهتر از تراشه های نسل قبلی اینتل است و عمر باتری وسایل الکترونیک هم در صورت استفاده از تراشه های مذکور سه برابر می شود. همچنین کاربرد آنها عملکرد پردازنده های گرافیکی را تا ۳۰ برابر سریع تر می کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :