رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی با بیان اینکه وضعیت ترافیک در اتوبان تبریز- زنجان نیمه سنگین است، از رانندگان این مسیر خواست نسبت به رعایت سرعت مطمئن و قوانین راهنمایی و رانندگی اهتمام ورزیده و توصیه های پلیس را جدی بگیرند.

به گزارش تبریزمن، سرهنگ جواد ناموران افزود: تردد در محور های مواصلاتی مراغه – هشترود در جنوب آذربایجان شرقی نیز پرتراکم است.

وی با اشاره به آغاز طرح نوروزی پلیس از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته اظهار کرد: با آغاز این طرح تا به امروز ۲۰ نفر بر اثر سوانح رانندگی در جاده های استان جان خود را از دست داده اند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دو نفر افزایش داشته است.

سرهنگ ناموران ادامه داد: از ابتدای سال نو تاکنون نیز هفت نفر جان خود را از دست داده اند که به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۹ نفر کاهش داشته ایم.

وی گفت: در این مدت ۱۲ مورد تصادف منجر به فوت، ۱۲۸ مورد تصادف جرحی و ۲۰۲ مورد تصادف خسارتی در محورهای مواصلاتی استان رخ داده که ۲۸۸ نفر در این سوانح مصدوم شدند.

رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی تاکید کرد: رانندگان هنگام سفر بویژه در محورهای کوهستانی علاوه بر مقررات راهنمایی ورانندگی ، تجهیزات ایمنی و وسایل گرمازا به همراه داشته باشند تا با مشکل مواجه نشوند.

وی خاطرنشان کرد: اطمینان از سلامت فنی خودروها لازمه سفرهای برون شهری به ویژه حرکت در مسیرهای کوهستانی و برفگیر است که رانندگان باید به آن توجه کنند.

استان آذربایجان شرقی با ۴۵ هزار و ۴۹۱ کیلومتر مربع وسعت و سه میلیون و ۷۲۴ هزار و ۶۲۰نفر جمعیت، یکی از استان های بزرگ و پرجمعیت ناحیه شمال غربی ایران است و کلان شهر تبریز طبق سرشماری سال ۹۰ یک میلیون و ۶۹۵ هزار و ۹۴ نفر جمعیت دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :