ترافیک معمول روزهای پایانی سال با توجه به بارش برف و لغزنده شدن خیابان ها ، موجب سنگین تر شدن ترافیک در شهر تبریز شد.

به گزارش تبریزمن، خرید شب عید تبدیل به یکی از دغدغه های خانواده های ایرانی شده است و خرید در این روزها و شب ها ، زمان زیادی از ساعت های پایانی سال را به خود اختصاص می دهد .

ساعت هایی که در این روزها تندتر از همیشه می گذرند و انسان معاصر را بیشتر از همیشه دچار اضطراب می کنند ، اضطراب ناشی از گذشت زمان و بر جا ماندن کارهای انجام نشده در آستانه سال نو ….

پوشیدن لباس نو و به اصطلاح نونوار کردن در جای خود ، خرده فرهنگ ارزشمند و پسندیده ای همزمان با تحول طبیعت است اما ضرورت این خرید در ساعت های پایانی سال ، جای سئوال دارد و به نظر می رسد به دقیقه نود بودن ما ایرانی ها و نداشتن برنامه برای روزها و هفته های آینده مربوط می شود .

البته شاید موکول کردن پرداخت عیدی کارگران و کارمندان به ماه پایانی سال یکی از دلایل موجهی باشد که عنوان می شود ولی با برنامه ریزی صحیح ، می توان وسایل فاسد نشدنی را در زمان مناسب و به احتمال زیاد با قیمت کمتری تهیه کرد.

به هر حال شلوغی و ترافیک شب عید به عادتی معمول تبدیل شده است و سهم مهمی از ساعت های پایانی سال در خیابان ها هدر می رود .

به نظر می رسد ، بارش برف که از ظهر امروز در شهر تبریز شروع شده و همچنان ادامه دارد ، دستگاه های خدمات شهری را هم غافلگیر کرده و با توجه به سردی هوا و انتظار یخبندان ، ضرورت نمک پاشی شبانه معابر بیشتر احساس می شود .


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :