به گزارش تبریزمن، تیم های لیگ برتر در رقابت های لیگ پانزدهم بازیکنان بسیاری را حین ورود به زمین به عنوان بازیکن اصلی ترکیبشان به ترکیب فرستادند اما خیلی از آنها نتوانستند در همه ۴۵۰ دقیقه ای که تاکنون سپری شده است حضور داشته باشند.

۷ سپاهانی به دنبال جاودانه شدن

بدون برگزاری بازی تیم های استقلال ونفت، سپاهانی ها را می توان به عنوان در این قسمت صدرنشین دانست. آنها تاکنون ۷ بازیکن را در لیست بازیکنان خود دارند که در هر ۴۵۰ دقیقه کامل بازی های این تیم حضور داشته اند. شهاب گردان، عبداله کرمی، حبیب گردانی، احسان حاج صفی، علی کریمی، وریا غفوری و محمدرضا خلعتبری این هفت نفری هستند که تاکنون دقیقه ای از بازی های تیم هایشان را از روی نیمکت پیگیری نکردند. البته خلعتبری در دو بازی، هرچند نود دقیقه کامل را در میدان حضور داشته اما در دقایق ۹۱ و ۹۲ تعویض شد.


البته احسان حاج صفی را نیز باید از این جمع جدا کرد چرا که وی از بین سپاهانی ها جدا شد و ادامه بازی های خود را در بوندس لیگا پی گیری خواهد کرد.
با توجه به ثبات سپاهانی ها در ترکیب تیم شان نسبت به لیگ چهاردهم و جذب تنها دو بازیکن در فصل نقل و انتقالات، تنها یک بازیکن که آن هم حبیب گردانیست در این لیست حضور دارد و مابقی بازیکنان باثبات این تیم فصل گذشته نیز در این تیم حضور داشتند.

یک بازیکن از فصل پیش در بین شش استقلالی باثبات

سیدمهدی رحمتی، امید ابراهیمی، میثم مجیدی، جابر انصاری، امین حاج محمدی و روزبه چشمی بازیکنان استقلال هستند در چهار بازی این تیم تاکنون حتی یک دقیقه هم بیرون از زمین بازی های تیم شان را پیگیری نکردند.


نکته جالب در بین استقلالی ها تنها حضور یک بازیکن از جمع بازیکنان سال پیش این تیم است که هر ۳۶۰ دقیقه بازی های این تیم را در لیگ پانزدهم کاملا حضور داشته و به جزء امید ابراهیمی، پنج بازیکن دیگر کسانی هستند که در فصل نقل و انتقالات به این تیم پیوسته اند.

شش بازیکن بی جانشین نفت

اما در میان نفتی ها که بازی هفته پنجم خود را به دلیل حضور در آسیا هنوز انجام نداده اند نیز ۶ بازیکن ثابت حضور دارند که هر ۳۶۰ دقیقه بازی این تیم را به انجام رسانده اند. علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، کارلوس سانتوس، علیرضا عزت کرامت، وحید حمدی نژاد و وحید امیری با ثبات ترین بازیکنان نفتی ها در لیگ پانزدهم بودند و در این میان اعتقاد کامل منصوریان به دو مدافع میانی تیمش کاملا به چشم می آید، چرا که دو مدافع تازه به نفت پیوسته حتی یک دقیقه از بازی های این تیم را از دست نداده اند و مشخص منصوریان با اعتقاد و اعتماد کامل این دو بازیکن را جذب تیمش کرده است.


بی ثبات ترین ترکیب، برای سرخ پوش ها و نارنجی پوشان

تیم سایپا تنها با داشتن یک بازیکن و پرسپولیس و تراکتورسازی با داشتن فقط دو بازیکن که حداکثر دقایق حضور را در میدان داشته اند را می توان بی ترین ترکیب های لیگ برتری دانست.


سجاد مشکل پور تنها بازیکن تیم سابق کرجی لیگ برتر است که هر ۴۵۰ دقیقه بازی های این تیم را حضور داشته است و در طرف دیگر رامین رضائیان و کمال کامیابی نیا در تیم پرسپولیس و محمدرضا اخباری و سزار سانتوس در تیم تراکتورسازی باثبات ترین بازیکنان این فصل تیم هایشان بودند.


به نقل از ورزشه سه، نکته جالب در این زمینه اینکه در تیم سایپا تنها یک بازیکن که از سال های قبل در این تیم حضور داشته در این لیست حضور دارد و این موضوع نشان دهنده آن است که جلالی هنوز ترکیب اصلی خود را نشناخته است و بازیکنانی که وی جذب این تیم کرده است هنوز نتوانسته اند خود را در ترکیب اصلی این جاکنند.

همین موضوع در قبال تیم تراکتورسازی نیز صدق می کند. تونی که در این فصل تعداد زیادی از بازیکنان ستاره و البته سرباز را در تیم خود می دید هنوز نتوانسته ترکیب اصلی خود را بشناسد و شاید اعتماد کامل به بازیکنانی که در این تیم بوده اند نیز ندازد چرا که تنها دو بازیکن تازه به این تیم پیوسته توانسته اند در تمام دقایق بازی این تیم حضور داشته باشند.


در پرسپولیس نیز به مانند تراکتورسازان دو بازیکن جدید توانسته اند از حداکثر زمان بازی های این تیم استفاده کنند. البته مهدی طارمی در بین پرسپولیسی ها که بازی اول خود را به دلیل محرومیت از دست داد را می توان استثنا دانست چرا که در به آن بازی در مابقی دقایل بازی این تیم حضور داشت.

۱۲ دروازه بان از نیمکت بیزارند

محسن فروزان از تیم سیاه جامگان، پرویز کریمی از تیم استقلال اهواز، حامد لک از تیم صبا، علیرضا بیرانوند از تیم نفت، فرناندو خسوس از تیم استقلال خوزستان، مجتبی روشنگر از تیم پدیده، علیرضا سلیمی از تیم فولاد، ایگور ننزیچ از تیم راه آهن، محمدرضا اخباری از تیم تراکتورسازی، محمدرشید مظاهری از تیم ذوب آهن، سیدمهدی رحمتی از تیم استقلال و شهاب گردان از تیم سپاهان نیز نیز باثبات ترین گلرهایی بودند که در تمام دقایق بازی های تیم شان در لیگ پانزدهم از دروازه شان حراست کردند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :