لیگ برتر باشگاه های کشور دیروز وارد هفتمین ایستگاه خود شد و در روز اول تراکتورسازی در تبریز میزبان سیاه جامگان مشهد بود که موفق شد این تیم را با سه گل بدرقه کند.
تبریزمن، سرویس ورزشی:  تراکتورسازی سه شنبه و در حضور حدود ۴۰۰۰ تماشاگر ورزشگاه اختصاصی خود با نتیجه‌ی قاطعانه‌ی سه بر صفر سیاه جامگان فرهاد کاظمی را شکست داد تا با ۱۵ امتیاز در صدر جدول رده بندی باقی بماند.

حال میخواهیم نگاهی کوتاه بیندازیم به آمار کسب کرده تراکتور در این هفت هفته :

تعداد گل زده : تراکتورسازی در این هفت هفته موفق شده ۱۲ بار توپ را از خط دروازه‌ی حریفان خود عبور دهد و با اقتدار لقب بهترین خط حمله‌ی لیگ را ازآن خود کند. تراکتورسازی میانگین ۱٫۷ گل را در هر بازی به ثمر رسانده است که آمار مطلوبی به شمار میرود. هرچند ۳ گل از ۱۲ گل تراکتورسازان از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده است.

استقلال خوزستان با ۱۰ گل زده پس از تراکتور بهترین خط حمله‌ی لیگ را در اختیار دارد.

تراکتور

تعداد گل خورده : شاگردان قلعه نویی در این هفت بازی چهار بار دروازه‌ی خود را باز شده دیدند که با توجه به حضور مدافعان تراز اولی مانند محسن بنگر، محمد ایرانپوریان، هادی محمدی و خالد شفیعی این آمار میتوانست کمتر هم باشد.

اخباری سنگربان تراکتور، به طور میانگین در هر بازی ۰٫۳ گل را دریافت کرده و موفق شده در چهار بازی نیز کلین شیت کند.

پرسپولیس با یک گل خورده از شش بازی بهترین خط دفاعی لیگ را صاحب است و تراکتورسازی به همراه سپاهان، صنعت نفت آبادان و گسترش فولاد، بهترین خط دفاعی لیگ شانزدهم را در اختیار دارند.

گل زده و خورده بر حسب بازه‌ی زمانی ۱۵ دقیقه :

اگر زمان ۹۰ دقیقه‌ای بازی فوتبال را به شش قسمت مساوی پانزده دقیقه‌ای تقسیم کنیم، آمار بسیار جالبی برای گل زده‌ی تراکتور نمایان خواهد کرد.

تراکتورسازی در هر بازه‌ی زمانی ۱۵ دقیقه ۲ گل را به ثمر رسانده است. یعنی از ابتدای بازی تا دقیقه ۱۵ دو گل، دقیقه ۱۵ تا ۳۰ دو گل و این روند را تا آخر حفظ کرده است.

آمار گل خورده بر حسب بازه‌ی زمانی به این نظم و ترتیب نیست.

شاگردان قلعه نویی یک گل را در بازه‌ی زمانی دقیقه ۱۵ تا ۳۰، یک گل را در بازه‌ی زمانی ۴۵ تا ۶۰ و دو گل را در بازه‌ی زمانی ۶۰ تا ۷۵ دریافت کرده اند.

کارت زرو و قرمز : تراکتورسازی در این هفت هفته، تیمی نه چندان خشن نشان داده است.
۱۴ کارت زرد و بدون کارت قرمز و میانگین فقط دو کارت زرد در هر بازی، نشان دهنده‌ی ایجاد تعادل کافی بین خط دفاعی و خط هافبک برای تیم قلعه نویی است.
هادی محمدی با سه کارت زرد خشن ترین بازیکن تیم بوده و محمد ایرانپوریان، سروش رفیعی و سعید آقایی هرکدام با دو کارت زرد و لوسیانو ادینیو، خالد شفیعی، مهدی کیانی، محمد نوری و سینا عشوری هرکدام با یک کارت زرد خشن ترین های تراکتورسازی هستند.

تعداد بازیکنانی که به بازی گرفته شده اند : قلعه نویی در این فصل مثل تمام فصول، تلفیقی از بازیکنان جوان و با تجربه را در قالب یک تیم روانه‌ی شانزدهمین دوره‌ی لیگ برتر کرده و پاسخ اعتماد خود را نیز گرفته است.
در این فصل ۱۵ بازیکن با پیراهن تراکتورسازی بازی کرده اند که آمار پایینی نسبت به سال های گذشته در استقاده از بازیکنان متعدد دارد. هر چند ۷ بازیکن از ۱۵ بازیکنی که برای تیم قلعه نویی به میدان رفته اند، موفق به گلزنی شده اند.

تراکم گلزنی : همانطور که در قسمت های فوق بیان شد، تراکتورسازان در این فصل ۱۲ گل را به ثمر رسانده اند که این تعداد گل، توسط ۷ بازیکن روانه‌ی دروازه شده است. حال میخواهیم تراکم گلزنی بازیکنان را ببرسی کنیم :
محمد ایرانپوریان : ۴ گل ( ۳ پنالتی ) ( ۳۳٫۳% )
لوسیانو ادینیو : ۲ گل ( ۰ پنالتی ) ( ۱۶٫۶% )
فرزاد حاتمی : ۲ گل ( ۰ پنالتی ) ( ۱۶٫۶% )
محمد ابراهیمی : ۱ گل ( ۰ پنالتی ) ( ۸٫۳۳% )
سینا عشوری : ۱ گل ( ۰ پنالتی ) ( ۸٫۳۳% )
مهدی کیانی : ۱ گل ( ۰ پنالتی ) ( ۸٫۳۳% )
جاسم کرار : ۱ گل ( ۰ پنالتی ) ( ۸٫۳۳% )

درصد برد : تراکتورسازی در چهار بازی از هفت بازی پیروز به رختکن آمده و موفق به کسب ۵۷٫۱۴% پیروزی در رقابت ها شده که نوید فصلی درخشان را به امیر قلعه نویی و فوتبال آذربایجان میدهد.

آنالیز: حسام مطلب پور


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :