به گزاش تبریزمن، با نزدیک شدن به روزهای پایانی فصل نقل و انتقالات و تکمیل شدن لیست تیم ها برای حضور در فصل پیش روی لیگ برتر با بررسی وضعیت تیم های لیگ برتری میتوان به نکات جالبی رسید.

این روزها تراکتورسازان که به عنوان تیم اول فوتبال آذربایجان با میلیون ها هوادار جزو اصلی ترین مدعیان قهرمانی در لیگ برتر می باشند با حضور دوباره سرمربی محبوب و پرتغالی اش در اقدامی جالب اکثر بازیکنان بومی و ستاره های فصل های گذشته خود را کنار گذاشته و یا از دست داده و در حال جذب بازیکنان غیربومی و البته اکثرا سرباز است.

تیمی که از زمان حضور دوباره در لیگ برتر با برخی بازیکنان متعصبش در بین هواداران معروف بوده این روزها دیگر هیچ کدام از یاران قدیمی را ندارد و اگر ایرانپوریان را بهمراه دو سه بازیکن جوان کنار بگذاریم این تیم دیگر رنگ و بوی سابق به خود ندارد و بیشتر شبیه فجرسپاسی سالهای نه چندان دور فوتبال ایران است که همیشه با بازیکنان سربازی که با کمترین مبالغ به این تیم ها می پیوستند شناخته خواهد شد.

00000811

این درحالیست که سال گذشته خطیبی جوان در اقدامی جالب سعی کرد با دور هم جمع کردن بازیکنان جوان و باتجربه ی بومی، دوباره فوتبال آذربایجان را با بازیکنان آذربایجانی زنده کند ولی عمر این کار زیاد دوام نیاورد و در نیم فصل همه چیز عوض شد. تونی هم برعکس سالهای گذشته این بار با بازیکنان بومی و ستاره های سابق تیم کنار نیامد و خواهان جدایی انها شد، موضوعی که خیلی ها به مشاوره های غلط و جهت دار برخی آقایان در تیم به مربی ربط میدهند.

در گسترش فولاد ولی موضوع فرق دارد، این تیم با خطیبی و بومی های جوان به لیگ برتر رسید و سال اول هم با بومی ها در لیگ حضور داشت ولی در فصل بعدی با حضور مربیان غیر بومی ترکیب تیم نصف نصف شد و برخی بومی های جوان را به تراکتورسازان ترانسفر کرد. این روال تا حدودی عادی بود و اعتراض هیچ کس را به همراه نداشت.

اما گسترشی ها با گذشت زمان و با حضور سرمربی سابق سرخ پوشان آذربایجان روند یارگیری را تغییر داده و این بار روی به جذب بازیکنان سابق تراکتورسازی آوردند. اتفاقی که در نوع خود جالب بود، تراکتور بومی های جوان از از گسترش گرفت و گسترش  تراکتوری های باتجربه را از تراکتور، ولی این پایان کار نبود. در فصل آتی فراز سعی کرد بازیکنان جدا شده از تراکتور را دور هم گرد آورده و تیم خود را با حضور با تجربه های تراکتوری ببندد.

در گوشه دیگر کشور هم سیاه جامگان تازه لیگ برتری شده با حضور خطیبی به عنوان سرمربی روی به جذب بازیکنان جوان فوتبال آذربایجان آورد و به این ترتیب اوضاع دچار دگرگونی شد. کوچ استعدادهای آذربایجان به خراسان شروع شده، انگار نه انگار که روزگاری اصفهان با همین آذری ها رشد کرد و حالا هم فوتبال مرده مشهد بدست ترک ها زنده میشود. تراکتور به پادگان جنوبی ها و غیر بومی ها تبدیل شد، گسترش پایگاه تراکتوری های سابق و سیاه جامگان مقر جوانان آذربایجانی .

photo_2015-07-14_12-49-38

جالب ترین بخش ماجرا با شروع لیگ رقم خواهد خورد، جایی که در مصاف تراکتور و گسترش شاهد رویارویی تراکتوری های سابق با غیربومی های سرخ پوش خواهیم بود و در مصاف سیاه جامگان و گسترش فولاد شاهد تقابل تراکتوری های متعصب با جوانان تراکتور دوست آذربایجانی خواهیم بود.

این روزها فوتبال آذربایجان حال هوای خاصی دارد، مربیان غیر بومی در این دیار بیشتر شده و بومی های کهنه کار بیکار در کنج زمین های چمن محلات نشسته اند و بومی های تازه کار هم عازم غربت شده اند. معلوم نیست نقشه فوتبال آذربایجان در دست چه کسی افتاده که اینچنین ماهرانه مهره چینی های ورزش این دیار در حال رقم خوردن است.

 

* این توافق می تواند آرام آرام خشت های بی اعتمادی را بردارد

 ———————————————–

* محیط زیست در برابر مشکلات زیست‌محیطی «آجی‌چای‌» واکنش نشان دهد

———————————————–

*توافق با دو ملی‌پوش بلغارستانی / تمدید قرارداد صنوبر و مرندی

———————————————–

*تولید ۲۵۰۰ هزار تن محصول کلزا از مزارع تبریز

———————————————–

*بدون هماهنگی با شرکت گاز، حفاری نکنید

———————————————–

*برگزاری مسابقات شطرنج “جام رمضان” در لاله پارک + تصاویر

———————————————–

*ارزش صادرات محصولات پتروشیمی تبریز به ۲۲ میلیون دلار رسید

———————————————–

نیم صفحه اول روزنامه های ورزشی امروز سه شنبه، ۲۳ تیر

———————————————–

نیم صفحه اول روزنامه های سیاسی و اقتصادی امروز سه شنبه، ۲۳ تیر

———————————————–

*مراسم قرعه‌کشی پانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر +تصاویر

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :