نایب قهرمان فصل گذشته لیگ برتر، با جذب بازیکنان سرباز که جملگی طراز اول بودند و در تیم‌های قبلی‌شان تاثیرگذار، لیگ پانزدهم را برای قهرمانی استارت زد اما ناکامی یکی پس از دیگری باعث شد تا در پایان هفته هفتم، تراکتورسازی در جمع تیم‌های بالای جدول جایی نداشته باشد!

به گزارش تبریزمن به نقل از کانون هواداران باشگاه استقلال تهران، به ترکیب تراکتورسازی که نگاهی می‌اندازیم، ستاره‌های ریز و درشت را می‌بینیم. محمدرضا اخباری درون دروازه، شجاع خلیل زاده و کارلوس کاردوسو در قلب خط دفاع، ایرانپوریان و علی حمودی در دفاع راست و ایان رامسی و سعید آقایی در دفاع چپ. آگوستو سزار، سینا عشوری، بختیار رحمانی، احمدعبدا…زاده، سروش رفیعی، سامان نریمان جهان، فرید کریمی و شاهین ثاقبی در خط میانی و یونس حمزه و مهرداد بایرامی در خط حمله. این تیم مشکلی از بابت بازیکن ندارد، چرا که بهترین‌های ایران دور هم جمع شده‌اند. البته برای قهرمانی و نه حضور در رده دهم جدول. تراکتورسازی اما با این دارایی، از ۷ بازی تنها ۷ امتیاز کسب کرده. یعنی میانگین یک امتیاز از هر بازی که نمی‌تواند نتیجه قابل دفاعی برای تونی اولیویرا باشد. نکته دیگر اما عملکرد خط هجومی و طلسم گل نزدن این تیم است. آن هم با حضور هافبک‌های طراح و بازیسازی چون بختیار رحمانی، سروش رفیعی و سامان نریمان جهان و البته مهاجمی گرانقیمت به نام یونس حمزه که با سر و صدای فراوانی به تبریز آمد تا جانشین ادینیو در ترکیب این تیم باشد.

از آخرین گلی که تراکتورسازی در لیگ برتر به ثمر رسانده حدود ۴۲۸ دقیقه می‌گذرد! تراکتورسازی در هفته سوم و دقیقه ۲۲ بازی مقابل راه آهن موفق شد توسط سروش رفیعی به گل برسد. بعد از این گل اما تراکتوری‌ها در گلزنی ناکام مانده و موفق نشده‌اند دروازه حریفان را باز کنند. تراکتورسازی هفته ششم مقابل پدیده یک- صفر مغلوب شد، برابر استقلال خوزستان به تساوی بدون گل رسید، با سپاهان صفر- صفر مساوی کرد و این هفته هم با نتیجه یک- صفر مقابل پرسپولیس شکست خورد. آن هم با حضور بازیکنانی که هر یک وزنه‌ای هستند و میلیاردها تومان برایشان هزینه شده است.

این آمار تراکتورسازی می‌تواند مفتضحانه و عجیب باشد. مدیران این باشگاه برای یونس حمزه و مهرداد بایرامی رقمی نزدیک به دو میلیارد هزینه کرده‌اند. این دو اما تاکنون فقط یک گل به ثمر رسانده‌اند. آن هم در جام حذفی که حمزه موفق شد از روی نقطه پنالتی دروازه صبا را باز کند. این آمار وقتی جالبتر می‌شود که بدانیم تراکتورسازی در طول ۷ بازی نیز فقط ۴ گل به ثمر رسانده . کمی بیشتر از نیم گل در هر بازی که حتی برای یک تیم ته جدولی هم نتیجه مناسبی نیست.

تنها نقطه قابل دفاع تونی اولیویرا و تراکتورسازی تعداد گل‌های خورده این تیم است. با حضور اخباری، تراکتورسازی در ۷ بازی ۴ گل دریافت کرده و آماری قابل توجه از خود بر جا گذاشته است. تراکتورسازی جز این بخش، دیگر نکته‌ای برای دفاع ندارد. تیمی که با این پتانسیل، حدود ۵ بازی است که گلی وارد دروازه حریفان نکرده و البته در رده دهم جدول جا خوش کرده! اولیویرا با این شرایط برای ادامه کار در تبریز مسیری دشوار را پیش رو دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :