پرشورها این فرصت را دارند تا با کسب نتایج خوب در رقابت های آسیایی، انگیزه لازم برای بهبود شرایط شان در لیگ را نیز بدست آورند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: سرخپوشان تراکتورسازی در اولین بازی خود در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا نتیجه ای فوق العاده مقابل دیدگان هواداران خود گرفته و روحیه ای دوچندان را بدست آوردند.

پس از برد مقابل سپاهان، کسب برتری قاطع آنهم در آسیا بهترین هدیه ای بود که می شد به سرخپوشان تراکتورسازی داد. هر چند نباید از حواشی و مشکلات تیم پرطرفدار فوتبال آذربایجان چشم پوشی کرد، با این حال در شرایط فعلی که تیم روند بسیار خوبی به خود گرفته و امکان آشتی دوباره هواداران وجود دارد، لازم است تا فضای مثبت موجود تقویت شود.

در بازی برابر الجزیره همه سرخپوشان سرشار از انگیزه بوده و ۹۰ دقیقه پرتلاش دویدند. محمدرضا اخباری بدون اشتباه ظاهر شد، محمدایرانپوریان مثل همیشه در بازی های حساس عالی بود، شجاع خلیل زاده در دفاع بی نقص بود و با ضربه سر گل دوم تراکتور را نیز به ثمر رساند.

خالد شفیعی ستاره اولین بازی آسیایی تراکتور بود و شاید بهترین بازی اش را برای سرخپوشان به نمایش گذاشت، سعید آقایی مثل همیشه با انگیزه کار کرد، مهدی کیانی کنترل فوق العاده ای بر میانه میدان داشت و همراه با عشوری توانست اجازه حرکات اضافه را به هافبک های الجزیره ندهد.

آگوستو سزار، بختیار رحمانی و سروش رفیعی بازیکنان تهاجمی تیم بودند که با عملکرد عالی خود، بارها و بارها دروازه تیم اماراتی را با خطر مواجه کردند و با کمی دقت بیشتر، شاید تعداد گل ها از ۴ نیز فراتر می رفت. فرزاد حاتمی و پس از او نیز مهدی شریفی زهر دار نشان دادند.

پیروزی مقابل سپاهان در دقایق وقت اضافی، شاید همان شوک و انگیزه ای بود تا موتور تراکتور این فصل را هر چند دیر، روشن کند و هواداران این تیم بار دیگر به حضور در بین تیم های بالای جدولی امیدوار شوند.

از طرف دیگر، بازی بعدی تراکتوری ها مقابل همین الجزیره اما این بار در امارات خواهد بود. متاسفانه در سه فصل گذشته نتایج خوبی در بازی های خارج از خانه برای سرخپوشان بدست نیامده بود و به همین دلیل بازی روز چهارشنبه، می توان یک سنت شکنی بزرگ کرده و اعتماد به نفس بازیکنان را تا حد بالایی افزایش دهد. کسب سه امتیاز در امارات یعنی پیمودن بیش از ۶۰  درصد راه صعود به مرحله پلی آف لیگ قهرمانان.

صعودی که می تواند در بازی های آینده لیگ برتر،  برای تراکتور ثمربخش بوده و راهی نجات برای کسب سهمیه و شاید ادعای قهرمانی باشد، باید دید دیدار حساس مقابل الجزیره چه نتیجه ای در بر خواهد داشت…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :