سرخپوشان با نتایجی که در دو هفته اخیر رقابت های لیگ برتر ثبت نمودند، عملا شانس قهرمانی و کسب سهمیه مستقیم خودشان را ضرب در صفر کردند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: در حالی که فقط سه هفته تا پایان رقابت های لیگ برتر باقی مانده است، تیم های پرسپولیس، استقلال تهران و استقلال خوزستان از شرایط بسیار بهتری نسبت به سایر تیم ها برخوردارند و به خصوص شاگردان برانکو در تیم سرخپوش پایتخت، نتایج فوق العاده ای در طول هفته های اخیر بدست آورده و شانس اول قهرمانی هستند.

در این میان، با توجه به این که دو تیم اول رقابت های لیگ برتر همراه با قهرمان جام حذفی، به صورت مستقیم راهی رقابت های فصل آینده لیگ قهرمانان خواهند شد، تراکتورسازی کار بسیار دشواری را در هفته های پیش رو در مقابل خود می بیند.

از یک طرف قهرمانی را به صورت کامل می توان از دست رفته دید و همچنین حضور در رتبه دوم نیز بعید به نظر می رسد. به این ترتیب شاگردان امیرقلعه نوعی باید به فکر کسب سهمیه چهارم و انجام بازی پلی آف برای حضور در رقابت های لیگ قهرمانان باشند.

اما همین کسب سهمیه چهارم نیز خود در هاله ای از ابهام قرار دارد. تیم های ذوب آهن و استقلال تهران فینالیست های جام حذفی هستند و با توجه به موقعیت جدول رده بندی، در صورتی که ذوب آهن در این جام به قهرمانی برسد، تراکتور فصل آینده را بدون حضور در رقابت های آسیایی سپری خواهد.

اما در صورت قهرمانی استقلال تهران در جام حذفی، سهمیه چهارم به تیم چهارم جدول خواهد رسید (در صورتی که استقلال در سه هفته آینده بین سه تیم بالای جدول باقی بماند که به احتمال زیاد همین گونه هم خواهد بود). تراکتورسازی، نفت تهران و ذوب آهن تیم هایی هستند که شرایط بسیار نزدیکی برای قرار گرفت در رتبه چهارم جدول رده بندی دارند.

به این ترتیب حتی نمی توان شانس خوبی برای کسب سهمیه چهارم، برای سرخپوشان تراکتورسازی متصور شد. شاید کسب نتیجه خوب در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و ادامه آن در بازی های آتی در مراحل حذفی، تنها دلخوشی هواداران تیم در فصلی باشد که با حواشی و اتفاقات ناخوشایند زیادی شروع شده بود. هوادارانی که امیدوارند تیمشان فصل آینده از همان ابتدا در چهره یک مدعی اصلی قهرمانی ظاهر شده و نتایج خوبی بدست آورد.

در حال حاضر باید منتظر ماند و دید که شاگردان امیرقلعه نوعی در هفته های کم تعداد آتی چه نتایجی کسب خواهند کرد و آیا سایر تیم ها نیز به نفع سرخپوشان نتیجه خواهند گرفت یا نه…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :