به گزارش تبریزمن، مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان آذربایجان‌شرقی گفت: بیش از ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار خودرو طی ایام تعطیلات نوروز سال‌جاری در محورهای مختلف استان آذربایجان‌شرقی تردد کردند.

داریوش باقرجوان اظهار داشت: در ایام اجرای طرح نوروزی از ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ تا ۱۵ فروردین سال‌جاری براساس گزارش سامانه‌های هوشمند تردد شمار در سطح استان این تعداد خودرو تردد کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۹ درصد افزایش داشته است.

 وی گفت: پرترددترین محورها در این مدت به ترتیب محورهای رفت و برگشت ایلخچی-تبریز، محورهای رفت و برگشت صوفیان – تبریز و آزاد راه زنجان – تبریز بودند.   باقرجوان روز ۲۸ اسفند و هفتم فروردین را با تردد بیش از ۵۸۰ هزار خودرو پرترددترین روزها در این ایام برشمرد.

باقرجوان افزود:  ساعت ۱۹ جمعه مورخه هفتم فروردین با تردد بیش از ۵۰ هزار و ۴۰۰ وسیله نقلیه، شلوغ‌ترین ساعت تردد در محورهای استان در این ایام بوده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: براساس تحلیل‌های آماری در این مدت بیشترین تردد مابین ساعت‌های ۱۲ تا ۱۴ ظهر و نیز ۱۷ تا ۱۹ عصر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد ۶۸ محور در استان مجهز به دستگاه‌های تردد شمار هستند که ۱۰۰ درصد راه‌های استان را تحت پوشش دارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :