در حالی که دولت تدبیر و امید دولتی برخاسته از جریانات اعتدالی و اصلاح طلب در کشور است و بیشتر اعضای کابینه اش از اصلاح طلبان میانه هستند ولی گویا این پیام انتخاب مردم و نگاه رییس جمهوری در برخی روابط عمومی های ادارات و روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی کاملا منتفی است و به شکل دیگری در جریان است.

تبریزمن، سرویس سیاسی: روز گذشته درحالی وزیر کشور برای شرکت در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی به تبریز سفر کرد که به شکل عجیبی از رسانه های حامی دولت و نزدیک به جریان اعتدال گرا برای پوشش اخبار دعوت نشد و درمقابل دعوت نامه ها به رسانه های تندروی اصولگرا در تبریز ارسال شد.

اقدامی که جای بحث دارد و نشان از بایکوت معدود رسانه های مطرح حامی دولت در تبریز دارد.

این در شرایطی است که مشخص نیست این بایکوت خبری از طرف مدیران روابط عمومی اصولگرای برخی نهادهای شاخص دولتی استان و نیز نهاد اداری و عمرانی اصلی شهر تبریز سرچشمه می گیرد یا این تصمیم و سیاست خاص توسط  خود مدیران و مسئولان کل که نماینده دولت در استان هستند و باید تابع تصمیمات کلان رسانه ای دولت باشند، گرفته می شود!  بدون شک هرچه هست به صلاح توسعه و پیشرفت استان نیست و باید این روال تغییر پیدا کند.

بایکوت این هفته های اخیر رسانه های اعتدالی و حامی دولت در آذربایجان شرقی در نوع خود کم سابقه بوده است، بایکوتی که از سفر وزرای دولت و معاونین وزرا به تبریز گرفته تا برگزاری مراسم ها و همایش های مختلف داخل استانی ادامه می یابد و اطلاع رسانی و دعوت نامه های پوشش اخبار آن هیچ کدام به رسانه های اعتدالی و حامی دولت ارسال نمی شود و در مقابل شاهد حضور دسته جمعی رسانه های تندروی تبریز در آن جلسات هستیم.

متاسفانه در این قصور علامت سوال بزرگی در مقابل نام “روابط عمومی نهاد دولتی ارشد استان” دیده می شود که مشخص نیست این تصمیم ها از روی ترس یا چاپلوسی گرفته می شود یا خیر!!

سایت های خبری حامی دولت و اعتدال گرا در لیست دعوتی های آفیش های خبری و مراسمات غایب هستند، در حالیکه اکثر سایت های اصول گرای تندرو در لیست دعوت حضور دارند.

حال باید از مسئولان ارشد استانی سوال کرد که آیا به عدم عدالت روابط عمومی نهاد دولتی ارشد استان واقف هستند؟ آیا حاضر به پاسخگویی دلایل بایکوت پایگاه های خبری اصلاح طلب و اعتدالی آذربایجان هستند؟

ذکر این نکته هم ضروری به نظر می رسد که بعد از تغییر مدیران احمدی نژادی طی ماه های اخیر مشکل جدید استان و نهادهای دولتی “حضور پررنگ” اصولگرایان شاخص و بعضا نزدیک به دولت احمدی نژاد در راس مدیریت روابط عمومی های ادارات مطرح سیاسی، اجتماعی و عمرانی شهر تبریز و استان است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :