در راستای اجرای بسته های طرح تحول نظام سلامت، دانشگاه علوم پزشکی تبریز موفق به افتتاح تعداد ۸ واحد بخش مراقبت از مادران باردار موسوم به LDR در مرکز آموزشی، درمانی آیت الله طالقانی تبریز گردید.

به گزارش تبریزمن، تعدادی از خبرنگاران رسانه های گروهی آذربایجان شرقی نیز امروز با حضور در محل این بیمارستان، از واحدهای آماده ارایه خدمات به بیماران بازدید به عمل آورده و در جریان پروسه تهیه و تجهیز بخش جدید این مرکز قرار گرفتند.

سیدجمال حسینی اقدم مسوول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در غیاب ریاست این مجموعه هدف از دعوت خبرنگاران جهت حضور در مرکز LDR بیمارستان آیت الله طالقانی را به دلیل اهمیت این موضوع از بعد تشویق مردم برای زایمان طبیعی به عنوان زایمان بی درد عنوان کرد و گفت:زیرا زایمان سزارین علاوه بر هزینه های هنگفت، می تواند به تندرستی مادر باردار نیز صدمه وارد نماید، لذا باید با فاصله گرفتن از سزارین موجب سالم بودن نسل آینده گردید.

photo_2017-01-03_13-39-57

رییس بیمارستان آیت الله طالقانی نیز در این مراسم از تجهیز بخش LDR این مرکز با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومانی خبر داد و گفت:در این بخش مادران باردار با آموزش های لازم روند انجام زایمان بی درد طبیعی را تجربه خواهند نمود.

photo_2017-01-03_13-40-33
بهزاد سروران هدف از آموزش زنان را آشنایی آنها با زایمان طبیعی دانست و افزود:این امر با نظریه های پزشکی و آموزه های دینی ما نیز همخوانی دارد و باید فرهنگ سازی های بسیاری در این زمینه به انجام رسد تا نسل آینده، نسلی سالم و تندرست باشند زیرا عوارض زایمان طبیعی نسبت به سزارین به مراتب کمتر بوده و تداوم زندگی بدون عمل جراحی لذت بخش می باشد.

photo_2017-01-03_13-40-26

شایان ذکر است به گفته مسوولان بیمارستان آیت الله طالقانی، تعداد زایمان های انجام شده به هر دو صورت طبیعی و سزارین پس از طرح تحول نظام سلامت از ۵۰۰ به ۸۰۰ مورد افزایش یافته است و در حال حاضر متاسفانه ۴۲ درصد از زایمان های اخیر به صورت سزارین انجام گرفته است که رقم زایمان طبیعی در هر ماه را تعداد ۷۰ مورد به خود اختصاص می دهد.

√ شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :