: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز، از تهیه طرح آبونمان شهروندان در ایستگاه های دوچرخه سطح شهر خبرداد.

به گزارش شهریار، یعقوب وحیدکیا، با اشاره به جایگاه دوچرخه در حمل و نقل درون شهری و مزایای استفاده از آن، گفت: با توجه به ترافیک سنگین معابر و خیابان ها و مشکلات ناشی از آن، معاونت حمل و نقل شهرداری، نسبت به ایجاد ایستگاه های دوچرخه سواری اقدام نموده است تا بدین وسیله، فرهنگ استفاده از دوچرخه در ترددهای درون شهری، ترویج یابد.

وی افزود: در راستای تحقق این امر، ۵ ایستگاه دوچرخه در مسیر های خدماتی شهر، از جمله خیابان امام خمینی، میدان ساعت و ائل گلی ایجاد شده تا  علاقمندان بتوانند از این ایستگاه ها، دوچرخه امانت بگیرند.

معاون حمل و نقل شهردار تبریز، در ادامه بر لزوم توسعه این ایستگاهها تاکید نمود و تصریح کرد: با توجه به استقبال خوبی که از طرف شهروندان نسبت به این طرح مشاهده می شود، برنامه ریزی های لازم برای ایجاد دو ایستگاه دیگر انجام گرفته است تا بدین وسیله، تعداد ایستگاه های دوچرخه، به ۷ ایستگاه برسد.

وحیدکیا در خصوص استفاده بانوان از دوچرخه های موجود در این ایستگاه ها گفت: از نظر این معاونت هیچ محدودیتی برای استفاده بانوان از دوچرخه، البته به شرط رعابت حجاب کامل وجود ندارد و ما این مورد را طی نامه ای ابلاغ کرده ایم.

وی همچنین از تهیه سامانه ای برای آبونه کردن شهروندان در این ایستگاه ها خبر داد و گفت: در حال حاضر، شهروندان متقاضی استفاده از دوچرخه، با ارائه مدارک، دوچرخه تحویل می گیرند؛ ولی معاونت تلاش دارد از طریق سازمان ترافیک شهرداری و با تهیه یک سامانه نرم افزاری، شهروندان را آبونه نماید که به این ترتیب، هر شهروند متقاضی، مدارک خود را به یکی از ایستگاه ها تحویل می دهد و نام وی در شبکه ایستگاه ها ثبت می گردد و بدین وسیله، می تواند از تمامی ایستگاه ها دوچرخه تحویل بگیرد.

وحید کیا در خاتمه از بررسی اختصاص مکان های ویژه برای دوچرخه سواری بانوان خبرداد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :