به گزارش تبریزمن، دو تیم تراکتورسازی تبریز و استقلال خوزستان دیدار حساسی را از سری رقابت های هفته پنجم لیگ برتر در برابر هم برگزار خواهند کرد که در این میان شاگردان تونی برای کسب برتری زیر فشار بیشتری بوده و کار سخت تری نیز خواهند داشت.

سروش رفیعی، سامان نریمان جهان و شجاع خلیل زاده سه بازیکنان تاثیر گذار سرخپوشان هستند که به دلیل مصدومیت نمی توانند هم تیمی های خود را در این دیدار حساس یاری نمایند. از طرف دیگر علاوه بر غیبت خلیل زاده در خط دفاع، محرومیت خالد شفیعی نیز دستان سرمربی سالخورده تراکتور را برای ایجاد خط دفاعی ایمن در برابر جوانان با انگیزه ویسی خالی گذاشته است.

در ادامه نگاهی داریم به تغییراتی اساسی که با توجه به شرایط پیش آمده می تواند در ترکیب تراکتورسازی برابر استقلال خوزستان به وجود آید:

[ دروازه بان: محمدرضا اخباری | ستاره بی چون و چرای ۴ هفته گذشته تراکتور ]

– اخباری جوان تا به حال در رقابت های لیگ برتر ۳ گل دریافت کرده و بیش از دو برابر این تعداد نیز از باز شدن دروازه خود جلوگیری کرده است. بدون شک اگر دروازبان فصل پیش سایپا امروز در ترکیب تراکتورسازی نبود، این تیم در بازی های مقابل نفت، گسترش فولاد، راه آهن و نیز پدیده نتایج به مراتب نا امید کننده تری را متحمل می شد. به هر حال حضور او برای تونی و هواداران نعمتی است که می تواند در مقاطع حساس امتیازات با اهمیتی را برای تراکتور به ارمغان آورد.

اخباری

[ دفاع چپ: سعید آقایی | جوان با استعداد و رو به رشد ]

– آقایی از جمله بازیکنانی می باشد که فصل گذشته همچون دیگر جوان های تیم، توانست به وسیله رسول خطیبی در چند بازی در ترکیب اصلی تراکتورسازی حضور پیدا کرده و پس از آن نیز جایگاه خود را رفته رفته پیدا کند.

او در فصل جدید نیز تنها دفاع چپ تراکتورسازی است که در اوایل اشتباهات فراوانی را از خود نشان داد اما رفته رفته بر خود مسلط شده و با کنترل حرکات خود، بازی های بهتری را به نمایش گذاشته است. او در حال حاضر رقیبی برای حضور در دفاع چپ و ترکیب اصلی تیم نمی بیند و به احتمال فراوان در بازی برای استقلال خوزستان نیز در زمین بازی حضور خواهد داشت.

[ دفاع راست: محمد ایرانپوریان ( حمودی ) | بازگشت کاپیتان مطمئن تراکتورسازان ]

– محمد ابرانپوریان که در اوایل حضور خود در تراکتور چندان مورد استقبال قرار نگرفته بود، رفته رفته با بازی های خوب و بدون اشتباه خود در لیگ و آسیا برای خط دفاعی تراکتور، اعتماد همه را جلب کرد.

او در حال حاضر نیز پس از رفع مصدومیت خود می تواند در بازی مقابل استقلال خوزستان در ترکیب اصلی حضور داشته و بازوبند را نیز باز پس گیرد. حضور ایرانپوریان می تواند آرامش و اعتماد به نفس بیشتری برای بازیکنان دیگر تیم ایجاد کرده و در روند نتیجه گیری موثر باشد. نا گفته نماند که در صورت استفاده از ایرانپوریان در پست دفاع مرکزی – به دلیل مصدومیت و محرومیت بازیکنانی در این پست -، حمودی می تواند در پست دفاع راست حضور داشته باشد.

[ مدافعان میانی: کاردوسو و میرهانی هاشمی ( ایرانپوریان ) | آسیب پذیر ]

– کارلوس کاردوسو توانسته است در دوران حضور خود در تراکتورسازی تا به اینجا عملکردی خوب به نمایش گذاشته و بازی های بدون اشتباه قابل ذکری را سپری کند. در نتیجه او همچنان یکی از گزینه های اصلی تونی برای زوج خط دفاعی تیم خواهد بود. در طرف دیگر اما مصدومیت شجاع خلیل زاده و محرومیت خالد شفیعی باعث شده تا دو گزینه و روش بازی در برابر تونی وجود داشته باشد. یکی استفاده از هانی هاشمی متزلزل و نه چندان مطمئن و دیگری محمد ایرانپوریان. حضور هاشمی در دفاع وسط خود ریسک بزرگی بوده و از طرف دیگر استفاده از ایرانپوریان در این قسمت نیز باعث بازی دادن به حمودی خواهد شد.

علی حمودی هم علی رغم انتظار در بازی با پدیده چندان عملکرد خوبی نداشت.

IMG_3145

[  هافبک های تدافعی: عبدالله زاده و آگوستو | کیفیت اثبات شده ]

هر چند احمد عبدالله زاده و آگوستو عملکرد فوق العاده ای نداشته اند، اما به عنوان زوجی در خط میانی تراکتورسازی، توانسته اند در حد خوب نمایش های خوب و بدون اشتباهی را داشته باشند. آگوستو بازیکنی درگیر و پرتلاش است که به همراه عبدالله زاده نسبتا فانتزی باز، مکمل خوبی برای همدیگر شده اند. به احتمال زیاد این دو بازیکن در برابر استقلال خوزستان بار دیگر می توانند کنار هم در ترکیب اصلی قرار بگیرند.

[ هافبک های کناری: فرید کریمی و شاهین ثاقبی | فرصت کم نظیر برای اثبات خود ]

این دو بازیکن در فصل گذشته عملکرد بسیار ایده آلی برای تراکتورسازی داشته اند. تکنیک بالا و سرعت قابل قبول این دو می تواند در نفوذ از کناره و عمق خط دفاع تیم حریف کارگشا باشد، همانگونه که بار ها و بار ها این کیفیت خوب خود را در فصل گذشته به نمایش گذاشته اند.

 حضور بازیکنانی چون سروش رفیعی و سامان نریمان جهان باعث شده تا در فصل جدید فرصت بازی کمتری در اختیار این دو بازیکن جوان و فوق العاده آینده دار باشد اما آن ها می توانند در برابر استقلال خوزستان شایستگی های خود را به اثبات برسانند.

IMG_3259

[ هافبک پشت مهاجم : بختیار رحمانی | فرصت بازی برای بازیکنان ناراضی ]

– بختیار رحمانی که این روز ها با برخی صحبت های خود کمی هم حاشیه ایجاد کرده بود، در بازی این هفته می تواند با غیبت هم تیمی هایش، در ترکیب اصلی قرار بگیرد. او که از عدم فرصت کافی برای نمایش توانایی های خود گفته بود، این زمان را دارد تا برای تراکتورسازی در کسب سه امتیاز و اثبات خود کمک کند.

باید دید در غیاب نریمان جهان و رفیعی، بختیار چگونه عملکردی از خود به نمایش خواهد گذاشت.

رحمانی

[ مهاجم: حمزه یونس | طلسم همچنان در انتظار شکسته شدن ]

حضور فرید کریمی و شاهین ثاقبی به همراه بختیار رحمانی خلاق فرصت خوبی خواهد بود تا حمزه یونس بر طلسم عدم گلزنی خود در چهار هفته ابتدایی لیگ پایان داده و بالاخره ارزش های خود را  به نمایش گذارد.

او که تا به حال نه خود موفق به ایجاد موقعیت شده و نه هافبک های تیم این موقعیت را برای او فراهم کرده اند، در پنجمین بازی خود چشم انتظار ایجاد موقعیت از طرف هم تیمی های جدید در ترکیب اصلی خواهد بود.

مهرداد بایرامی برای حمزه چالشی بزرگ خواهد بود اگر مهاجم تونسی نتواند توانایی های خود را برابر استقلال خوزستان اثبات کند.

حمزه یونس


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :