امیرقلعه نوعی صرف نظر از ترکیب ۲-۵-۳ معروفش در استقلال، معمولا در تیم های خود و خصوصا در تراکتور، از ترکیب۱-۳-۲-۴ بهره می گیرد.

تبریزمن، گروه ورزش: سرخپوشان فوتبال آذربایجان پس از سپری کردن نیم فصل نه چندان جذاب و امیدوار کننده، بازیکنان جدید و بعضا صاحب نامی را به ترکیب خود اضافه کرده اند تا شروعی دوباره در مسیر نتیجه گیری داشته باشند.

هر چند که تا کنون، یکی از جام های مهم و دارای سهمیه آسیا، یعنی جام حذفی از دست رفته است، با این حال همچنان می توان به حضور در بین تیم های بالای جدولی لیگ برتر امیدوار بود. نتیجه گیری قابل قبول در لیگ قهرمانان آسیا نیز می تواند بسیار خوشحال کننده باشد.

نانگ، شریفی، کلانتری، حاتمی، گروسیان و کیانی بازیکنانی هستند که در هفته های اخیر به ترکیب اضافه شده اند. در ادامه نگاهی داریم به بازیکنانی که شانس اصلی حضور در ترکیب اصلی تیم در بازی های نیم فصل دوم خواهند بود.

• دروازبان:

محمدرضا اخباری: ستاره بی چون چرای تراکتورسازی در نیم فصل اول و سنگربان تیم ملی امید کشورمان مطمئنا گزینه اصلی کادرفنی برای حضور در درون دروازه خواهد بود. هر چند در صورت مصدومیت او، سرخپوشان مجبور به استفاده از گروسیان خواهند بود که به جای طهماسبی به ترکیب اضافه شده است. هواداران تراکتورسازی باید امیدوار باشند تا اخباری دچار مصدومیت یا محرومیت نشود چون در اینصورت مطمئنا حسرت از دست دادن دروازبانی خوب در سطح مهرداد طهماسبی را خواهند خورد.

اخباری

• مدافعان:

سعید آقایی ( ایان رمزی )، کارلوس کاردوسو، شجاع خلیل زاده ( خالد شفیعی )، محمد ایرانپوریان ( علی حمودی ): تراکتورسازی مدافعان خوبی در ترکیب اصلی خود دارد و در نیمکت نیز بازیکنان مطمئنی را برای جایگزینی با اصلی ها دارا می باشد. آمار نیز این موضوع را تصدیق می کند و به همین دلیل هم در نیم فصل بازیکن جدیدی در این پست خریداری نشد.

کاردوسو

• هافبک ها:

مهدی کیانی، آگوستو سزار، شاهین ثاقبی( ایوب کلانتری )، سروش رفیعی، بختیار رحمانی

در ترکیب ۱-۳-۲-۴ تراکتورسازی، کادرفنی باید ۵ هافبک را راهی زمین بازی کند. از جمله دو هافبک دفاعی و سه هافبک هجومی که شاید بتوان در نگاه اول نام آن ها را حدس زد. با این حال عملکرد سروش رفیعی و بختیار رحمانی در نتیجه گیری بسیار تاثیر گذار خواهد بود. عشوری و عابدینی هم به عنوان یار تعویضی در بازی های فشرده می توانند مشکل گشا باشند. از طرف دیگر در صورتی که تراکتور بخواهد با دو مهاجم جدید خود پا به میدان بگذارد، تعداد هافبک ها ۴ تا خواهد شد.

به نظر می رسد مهدی کیانی، آگوستو سزار، سروش رفیعی و بختیار رحمانی ۴ بازیکن اصلی تشکیل دهنده خط میانی در صورت استفاده از دو مهاجم در تیم خواهند بود. آگوستو سزار و رحمانی هر دو هم خاصیت هجومی دارند و هم خاصیت دفاعی، مهدی کیانی و سروش رفیعی نیز به ترتیب بیشتر بار دفاعی و هجومی را به دوش خواهند کشید.

سروش

• مهاجم ( ها )

مطمئنا با حضور نانگ و شریفی، فرزاد حاتمی از شانس کمتری برای حضور در ترکیب اصلی برخوردار خواهد بود. در صورتی که از ترکیبی تک مهاجمه استفاده شود، با توجه به شرایط بازی باید از بین نانگ و شریفی یکی انتخاب شوند. با توجه به اینکه شریفی توانایی بازی در پست هافبک تهاجمی را نیز دارا می باشد، امیر قلعه نوعی می تواند هم از شریفی و هم از نانگ به صورت همزمان استفاده کند. در غیر اینصورت نیز هر دو بازیکن می توانند در پست مهاجم بازی کرده و در مواقع نیاز، قدرت هجومی تیم را افزایش دهند.

نانگ


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :