خبرگزاری اسپوتنیک با اشاره به دو انفجارپیاپی اخیر دو بمب در آنکارا که سبب مرگ بیش از ۱۲۰ نفر و زخمی شدن ده ها نفر شد، از ترکیه خواست به ائتلاف تروریستی ۴ متشکل از ، ایران، روسیه، عراق و سوریه بپیوندد تا «بتوان با کابوس روزانه» مبارزه کرد.

به گزارش تبریزمن، شنبه گذشته در پایتخت ترکیه به فاصله پنج ثانیه دو انفجار بزرگ قبل از آغاز یک گردهمایی خیابانی رخ داد و هرچند هیچ گروه تروریستی رسما مسئولیت انفجارها را به عهده نگرفت، اما مطابق اطلاعات سرویس ویژه ترکیه، شواهد محل وقوع انفجار به شرکت داعش در این عملیات تروریستی اشاره می کند.

پس از بازرسی محل حادثه، معلوم شد انفجار توسط تروریست های انتحاری انجام شده که کارهای مربوط به تعیین هویت تروریست ها ادامه دارد و منابعی از نهاد های انتظامی هم اعلام کردند از مواد منفجره « تی.ان.تی» حاوی گوی های فلزی برای تشدید تأثیر مهلک استفاده شده است.

در این گزارش آمده است: ابوبکر البغدادی رییس داعش مستقر در « موصل» فرمان انجام عملیات تروریستی در خاک ترکیه را صادر کرد که نخستین هدف آنها حزب دموکرات خلق طرفدار کردها، احزاب چپ و اتحادیه های دمکراتیک کارگری بود.طبق اطلاعات موجود اکثر شبه نظامیان «داعش» که در ترکیب گروه اعزامی از سوریه قرار داشتند شهروندان ترکیه هستند که از تجربه زیاد سازماندهی حملات تروریستی برخوردارند.

مطابق اطلاعات دریافتی تروریست های انتحاری اطلاعات مربوط به محل و زمان برگزاری میتینگ ها را در اینترنت دنبال می کردند و چند بار به محل رفتند تا بهتر با محل آشنا شوند. آنان حتی برای دوری از جلب توجه، با چهره متفاوت در محل ظاهر می شدند و تمام مکالمات تلفنی با دیگر اعضای گروه را قطع کردند.

اسپوتنیک در پایان نوشته است که با توجه به احتمال حملات داعش که به کابوس «کابوس روزانه» تبدیل شده است، بهتر است ترکیه به ائتلاف ضد تروریستی ۴ کشور (ایران، روسیه، ترکیه و سوریه) بپیوندد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :