دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان آذربایجان‌شرقی‌ در ارائه گزارش عملکرد پنج ماهه ‌این کارگروه، از ۲۵۲ اقدام اساسی برای تسهیل امور تولید استان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، سخاوت خیرخواه مشاور رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی با اعلام این خبر گفت: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سال جدید با رویکرد اقدام و عمل، پاسخگویی به مراجعین صنعت‌گر را در دستور کار خود قرار داده است و علیرغم حجم زیاد درخواست‌ها، سعی کرده برای همه درخواست‌ها با حضور اعضای کارگروه و طرفین مشکل، تشکیل جلسه داده و  با بررسی درخواست‌ها، بهترین تصمیم ممکن به نفع تولید کننده را اتخاذ کند اما ناگفته پیداست که حل برخی مشکلات به لحاظ پیچیدگی موضوع در توان این کارگروه نبوده است.

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در همین راستا افزود: در طی ۵ ماه اول سال جاری در قالب ۶۱ جلسه کارگروه، پرونده ۴۰۸ واحد تولیدی بررسی و برای ۲۵۲ واحد تصمیم اجرایی اتخاذ شده و مصوبه آن جهت اجرا به دستگاه مربوطه ابلاغ شده است و اجرای کلیه مصوبات به جد از سوی کارشناسان کارگروه پیگیری می‌شود.

وی اضافه کرد: ۱۳۲ مصوبه مربوط به ۱۰ بازدید میدانی اعضای کارگروه با حضور استاندار از واحد‌های تولیدی است و ۱۲۰ مصوبه نیز مربوط به ۲۵ کارگروه تعیین و تکلیف معوقات بانکی واحد‌های تولیدی است که در این راستا تلاش‌های قابل توجهی از سوی اعضای کارگروه صورت می‌گیرد.

خیرخواه‌ با تاکید بر اینکه در این کارگروه سعی می‌شود در کمترین زمان ممکن به درخواست واحد تولیدی رسیدگی شود، گفت: با توجه به شرایط خاص اقتصادی در سال جدید درخواست‌ها نسبت به سال گذشته بیشتر شده است اما به صورت فعالیت دو شیفتی در دو نوبت کاری تلاش می شود به کلیه درخواست‌ها به موقع پاسخ داده شود تا از این محل، بخشی از مشکلات صنعتگران زحمتکش که سرداران جبهه اقتصاد مقاومتی هستند مرتفع و تسهیل گردد.

وی اضافه کرد: علاوه بر جلسات رسمی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، روند طرح تسهیلات رونق تولید نیز با جدیت تمام در دستور کار سازمان صنعت، معدن و تجارت است و در این راستا نیز علاوه بر ۶۱ جلسه کارگروه تسهیل، ۵۶ کارگروه اعم از کمیته بررسی و کمیته استانی در بخش صنعت برای معرفی واحد‌های تولیدی به سیستم بانکی جهت بهره مندی از تسهیلات برگزار شده است که این عملکرد در بین استان ها‌ کم نظیر بوده است.

خیرخواه در همین راستا از اعضای کارگروه و به ویژه معاونت امور اقتصادی و منابع استانداری و مدیر کل اقتصادی استانداری قدردانی کرده و همراهی مجموعه استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان در پیشبرد اهداف کارگروه را موثر دانست و ادامه این روند را نشانه تفاهم و همدلی کارگزاران دولت تدبیر و امید در استان خواند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :