رئیس پلیس راهور استان آذربایجان شرقی از افزایش کنترل و تشدید برخورد با تخلف خودروهای آلاینده و بدون معاینه فنی در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، سرهنگ ناصر میکائیلی گفت : هر نوع کمبود یا تغییر در وضعیت ظاهری وسیله نقلیه که موجب کاهش ضریب ایمنی در رانندگی و یا افزایش بیش از حدمجاز گازهای آلاینده هوا و یا آلودگی بیش ازحد مجاز هوا شود نقص فنی محسوب می شود.

وی اظهارکرد: هدف اصلی از معاینه فنی افزایش ایمنی، کاهش مصرف انرژی و آلودگی و نظارت بر اطلاعات فنی و اصالت خودرو همچنین اطلاع یافتن از میزان ایمنی خودروها در حین حرکت است.

سرهنگ میکائیلی اعلام کرد: به استناد ماده ۵۳ آئین نامه راهنمایی و رانندگی و ماده ۱۰ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مبنی بر اینکه هر گاه کارشناسان راهنمایی و رانندگی یا پلیس راه ادامه حرکت وسایط نقلیه را به علت معایب و نواقص فنی خطرناک تشخیص بدهند ضمن اعمال قانون پلاک آن را اخذ و با نصب پلاک تعمیری به تعمیرگاه می فرستند.

وی تاکید کرد: پلیس با جدیت تمام معاینه فنی خودرو ها را کنترل و طبق ماده فوق با متخلفان برخورد خواهد کرد.

سرهنگ میکائیلی گفت: با توجه به اتصال تمامی مراکز راهنمایی و رانندگی به شبکه سیمفا (سامانه یکپارچه مراکز معاینه فنی ایران) و درج مشخصات و اطلاعات دارندگان معاینه فنی در سیستم اجرائیات و شماره گذاری ناجا بزودی امکان کنترل الکترونیکی خودروهای دارای معاینه فنی فراهم خواهد شد.

رئیس پلیس راهور استان با قدردانی از آن دسته از راننده های قانونمند که به صورت مرتب به مراکز مجاز معاینه فنی مراجعه و ضمن بازدید برگه معاینه فنی را دریافت می کنند به تمامی دارندگان خودرو های شخصی بالای ۵ سال توصیه کرد در نخستین فرصت با مراجعه به یکی از مراکز معاینه فنی ضمن اطمینان از سالم بودن خودرو نسبت به دریافت گواهی مربوطه اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، هوای کلانشهر تبریز از ابتدای دی ماه امسال در وضعیت ناسالم قرار دارد و بدون شک سوخت ناقص و آلاینده خودروها یکی از علل افزایش شاخص آلودگی در این کلانشهر است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :