معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: طبق آخرین گزارش‌ها، تشعشعات آنتن‌های BTS در کشور پایین‌تر از حد استاندارد است.

به گزارش تبریزمن، غلامرضا داداش زاده درباره گزارش عملکرد بررسی تشعشعات در هشت ماه ابتدایی سال ۹۴ گفت: با توجه به نتایج اندازه‌گیری‌های انجام شده و اعلام نظر دفتر امور حفاظت در برابر اشعه سازمان انرژی اتمی ایران در سال جاری، موردی مبنی بر غیر استاندارد بودن حدود پرتوگیری آنتن‌ها گزارش نشده و نتایج تمامی اندازه‌گیری‌ها پایین‌تر از حد مجاز بوده‌اند.

معاون  نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: در ۶ مورد نتایج علی‌رغم پایین‌تر بودن از میزان استاندارد و قابل قبول در کشور، نسبت به نتایج اندازه‌گیری دیگر سایت‌ها بالاتر بود که با هماهنگی اپراتورهای مربوطه موضوع جهت بهینه کردن شرایط دکل مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.

داداش زاده با بیان اینکه آمار شکایات دریافتی این معاونت در حوزه تشعشعات از ابتدای سال تاکنون ۳۴ مورد بوده است، گفت: با توجه به آمار ثبت شده و بررسی‌های صورت گرفته، شکایات در حوزه تشعشعات آنتن‌های تلفن همراه، معادل ۶۲ درصد و در حوزه سازه و فاصله دکل‌های آنتن تلفن همراه ۳۸ درصد بوده است.

وی خاطر نشان کرد:‌ مطابق آمار ثبت شده، شکایت از آنتن‌های شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل به میزان ۲۰ مورد معادل ۵۹ درصد، شرکت رایتل به میزان ۱۲ مورد معادل ۳۵ درصد و شرکت ارتباطات مبین‌نت ۲ مورد معادل ۶ درصد بوده است.

داداش زاده به راه‌اندازی سامانه جامع شکایات ۱۹۵ در مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات اشاره کرد و ادامه داد: با راه‌اندازی این سامانه، دسترسی آسان مردم به منظور طرح شکایات، اطلاع‌‌رسانی مناسب از طریق رسانه‌های جمعی، پاسخگویی به موقع و صادقانه به متقاضیان و به دنبال آن افزایش اعتماد عمومی به نتایج ارائه شده و نیز شکایت رسیده از شاکیان نیز کاهش یافته است.

او تصریح کرد: به منظور نظارت هر چه بهتر بر تشعشعات آنتن‌ها و فرهنگ‌سازی در این خصوص، علاوه بر موارد از قبیل شناسنامه‌دار کردن دکل‌ها که تاکنون کاربردی شده‌اند قراردادی در تاریخ ۹۴/۱/۳۰ جهت طراحی، خرید، نصب و راه‌اندازی شبکه اندازه‌گیری شدت امواج مغناطیسی در بازه فرکانسی ۱۸GHZ- 1MHZ در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به عنوان پایلوت منعقد شده است.

معاون  نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات خاطر نشان کرد: در این خصوص طراحی شبکه، مکان‌یابی سایت‌ها، تحویل و آزمایش بخش اول تجهیزات انجام شده است.

انتهای پیام/


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :