رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از تشکیل کارگروه اختصاصی بیماری‌های اختلال عصبی و شناختی در مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، محمد حسین صومی در نشست تخصصی و دیدار روسای دانشگاه‌های استان و تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، به بیان مهم‌ترین فعالیت‌های این دانشگاه در حوزه علوم شناختی اشاره کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی تبریز از ۵٠ درصد طرح‌های حوزه علوم شناختی مصوب خود در ستاد کشوری توسعه علوم شناختی حمایت می‌کند. جذب یک نفر هیات علمی فارغ التحصیل خارج از کشور (فرایبورگ سویس) در حوزه علوم شناختی  نیز از مهم‌ترین فعالیت‌های این دانشگاه است.

وی از تشکیل کارگروه اختصاصی بیماری‌های اختلال عصبی و شناختی در مرکز تحقیقات علوم اعصاب این دانشگاه خبر داد و تصریح کرد: جلسات سخنرانی ترویجی در حوزه توانبخشی شناختی و برنامه‌ریزی جهت مدون سازی نشست‌های علمی در حوزه علوم شناختی با همکاری دانشمندان برجسته داخل و خارج کشور تاکنون در این دانشگاه مورد توجه بوده و از این پس نیز ادامه خواهد داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بخش دیگری از سخنان خود از انعقاد  تفاهم‌نامه ماموریت گرایی مرکز تحقیقات علوم اعصاب با معاونت تحقیقات و فناوی برای حمایت از دو بیماری شایع و مهم ایجاد اختلال شناختی استروک و آلزایمر خبر داد و گفت: اخیرا  انستیتوی بین المللی سالمندی پروفسور علوی در تبریز فعالیت خود را آغاز کرد. این مرکز یکی از عرصه‌های مهم مطالعات و توانبخشی شناختی و مشارکت فعال مرکز تحقیقات علوم اعصاب در برنامه ریزی‌های مرتبط با آن محسوب می شود.

صومی در ادامه به بخشی از ارتباطات بین المللی این دانشگاه با دانشگاه‌های پنسیلوانیا، کپنهاگ و دانشگاه ادنسه اشاره کرد و خطاب به خرازی، اظهار کرد: برای راه اندازی مرکز جامع “نقشه برداری مغز” در منطقه آمایشی شمال‌غرب کشور به عنوان قطب تحقیقاتی خدماتی با مشارکت دانشگاه‌های ذیربط نیازمند حمایت هستیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :