مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، بهترین راه برای تکمیل طرح های نیمه تمام و راکد شهرستان ها را تشکیل تعاونی عنوان کرد.

به گزارش تبریزمن، احد حسینی شامگاه سه شنبه در جلسه شورای مسکن شهرستان بناب با ابراز ناخرسندی از عدم رفع مشکل یکی از واحدهای تعاونی مسکن مهر این شهرستان اظهار کرد: مشکل این تعاونی ۱۳۳ واحدی از طریق واگذاری به اداره راه و شهرسازی، پذیرش عضو جدید، بخشودگی جرایم و یا فروش به بخش خصوصی و انبوه سازان قابل حل است.

وی شهرستان بناب را الگویی مناسب برای سایر شهرستان های استان در زمینه شکل گیری تعاونی ها برشمرد و افزود: شهرستان بناب از جمله شهرهایی است که نرخ سرمایه گذاری آن بعد از تبریز بالاترین نرخ است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی اضافه کرد: در این شهرستان با افزایش نرخ سرمایه گذاری نرخ بیکاری کاهش یافته و فرصت های شغلی آن بیشتر شده است.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود تأسیس شرکت های تعاونی توسعه عمران شهری را فرصت مناسبی برای عمران شهرستان ها اعلام و با بیان اینکه حداقل سرمایه گذاری لازم در این شرکت ها ۳ میلیارد ریال است تاکید کرد: نیم درصد مردم هر شهرستان در این شرکت تعاونی عضو شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین تأسیس شرکت های توسعه، شرکت های دانش بنیان و شرکت های تأمین نیاز تولیدکنندگان را از دیگر اولویت های این اداره کل در تأسیس شرکت ها اعلام کرد.

فرماندار بناب نیز در این نشست از بسته شدن پرونده مسکن مهر این شهرستان تا پایان امسال خبر داد.

ولی الله فرج اللهی با اشاره به احداث ۵ هزار و ۷۶۷ واحد مسکونی در قالب مسکن مهر، سه جانبه و خود مالکی گفت: تاکنون ۵ هزار و ۲۳۳ واحد مسکن مهر، سه جانبه و خود مالکی به متقاضیان تحویل و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: از کل مسکن مهر احداثی در این شهرستان ۵۳۴ واحد با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان امسال تکمیل و پرونده مسکن مهر در شهرستان بناب بسته خواهد شد.

فرماندار بناب به فراهم بودن زیر ساخت های لازم مسکن مهر این شهرستان اشاره و اضافه کرد: برای مسکن مهر شهرستان در مجموع یک هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال هزینه شده که در این بین مسکن مهر خودمالکی بهترین بازخورد را در خانه دار شدن متقاضیان داشته است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :