مهندس سعید محدث رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر تبریز در گفتگو با خبرنگار تبریز من در مورد وضعیت گردشگری شهر تبریز چنین گفت : سالانه بیش از یک میلیارد توریست به کشورهای مختلف سفر می کنند که سهم ایران و بویژه تبریز خیلی ناچیز و قابل توجیه نیست.

محدث در ادامه گفتگو اظهار داشت : امروزه همسایگان ما با دقت کامل برای جذب توریست برنامه ریزی می کنند که این صنعت پر سود و پر درآمد متاسفانه در شهر ما کم اهمیت جلوه داده شده است .

وی در اماده ضمن پیشنهاد ایجاد کمیسیون گردشگری و اهمیت دادن به این صنعت یاد اور شد : واضح است که صنعت توریسم چه نقشی بعد از صنعت نفت می تواند در کشور ما ایفا کند لذا با توجه به اهمیت ان و معرفی شهر تبریز ایجاد کمیسیون گردشگری لازم الاجرا است .

رییس کمیسیون خدمات شهری در ادامه ضمن اشاره به زمان پساتحریم افزود : موجی از گردشگران در راه هستند و باید سهم تبریز با جدیت تمام در ان دنبال شود و نسبت به معرفی پتانسیل های این شهر تاریخی اهم اقدامات را انجام داد .

عضو شورای شهر در خاتمه متذکر شد که : نباید از همسایگی شهر تبریز با چند کشور که حداقل یکصد میلیون جمعیت می شوند و مقصدی غیر را برای مسافرت انتخاب نموده اند غافل شد


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :