فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: در تیر ماه سال‌جاری با گشت و کنترل یگان حفاظت محیط زیست استان ۳۹ نفر متخلف دستگیر و با تشکیل ۲۶ پرونده حقوقی به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست، حسین فائق اظهار داشت: از متخلفان شکار و صید، یک قبضه سلاح شکاری تک لول و ۵ عدد قلاب ماهیگیری، تور و قفس دام کشف شده است.

این مقام مسئول ضمن تشریح تخلف‌های مربوط به حیات وحش استان گفت: در تیر ماه امسال متخلفان ۴ مورد صید غیرمجاز آبزیان ماهی رودخانه‌ای، شکار یک راس خرس قهوه‌ای و ۱۰ مورد زنده‌گیری پرندگان از قبیل سارگپه، طوطی، جغد، سهره، عقاب، شاه بوف و دلیجه را در پرونده‌های خود ثبت کردند.

وی افزود: در تیر ماه سال جاری شاهد ۱۷ مورد تخریب محیط زیست بودیم که شامل جنگل و مرتع بودند.

فائق گفت: رقم ضرر و زیان تخلف‌ها را ۶۱ میلیون و ۹۵۰ هزار ریال، اعلام کرد، که از این مقدار ۵۴ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال، دریافت و به خزانه واریز شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی از عموم مردم استان و گردشگران در خواست کرد، در صورت مشاهده هر گونه تخلف زیست محیطی اعم از شکار و صید، تخریب و تعرض به محیط زیست و آتش‌سوزی در طبیعت مراتب را با شماره تلفن‌های ۱۸۴۰ و ۱۵۴۰ به این اداره اطلاع دهند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :