به گزارش تبریزمن، از ساعت ۲۱:۰۰ شب گذشته به وقت ایران، دو تیم ایران و ایالات متحده آمریکا به مصاف یکدیگر رفتند. این درحالی بود که دو تیم، سومین بازی خود در فصل جدید لیگ جهانی را انجام می دادند. در دیدارهایی که در ایالات متحده برگزار شده بود، در هر دو بازی آمریکا با نتیجه ۳-۱ در برابر ایران پیروز شده بود. پیش از این دیدار نیز آمریکا در صدر جدول گروه قرار داشت و ایران با ۷ امتیاز در جایگاه سوم جدول قرار داشت.

در ست اول بازی، بازیکنان ایالات متحده که تحت تاثیر جو ورزشگاه قرار گرفته بودند، چند اشتباه را مرتکب شدند و بازی در همان ابتدا در اختیار تیم ملی ایران قرار گرفت. پس از اینکه اختلاف توسط ملی پوشان ایران آغاز شد، ملی پوشان بازی خوبی را به نمایش گذاشتند و اختلاف را بیشتر و بیشتر کردند تا به ۴ امتیاز رسید. در این بین، حرکات فوق العاده خوب وزیبا از سعید معروف و ضربات تمام کننده موسوی، با اشتباهات بازیکنان ایالات متحده آمریکا همراه شد تا اختلاف حتی به ۶ امتیاز نیز برسد. در امتیازات پایانی ست نیز، قرمزپوشان ایرانی با یک عملکرد دیدنی و فوق العاده، همچنان به امتیازات خود افزودند و به واسطه نبوغ معروف و موسوی، اختلاف را حفظ کردند و در ست اول دیدار، با نتیجه ۲۵-۱۹ به پیروزی رسیدند.

با آغاز ست دوم بازی اما، آمریکایی ها که به جو ورزشگاه کمی عادت کرده بودند، بازی را بهتر آغاز کردند و اختلاف را در امتیازات ایجاد کردند. با پیش رفتن بازی و پس از وقت استراحت فنی اول اما، ملی پوشان بازی بهتری را به نمایش گذاشتند و همین عامل باعث شد تا بازی به تساوی کشانده شود. با رسیدن دو تیم به امتیاز برابر ۸، بازی ایالات متحده کمی بهتر شد و موفق شد با استفاده از اشتباهات ملی پوشان ایران، مخصوصاً میرزاجانپور، موفق شد باز هم با اختلاف امتیاز ۳ امتیاز، پیش بیفتد. با نزدیک شدن به امتیازات پایانی ست اما، این ملی پوشان تیم ملی بودند که به کمک هواداران توانستند رفته رفته اختلاف را جبران کنند و در آستانه پایان ست، بالاخره بازی با نتیجه ۲۳-۲۳ به تساوی کشیده شد. پس از این تساوی، دو تیم پایاپای پیش رفتند، اما در نهایت این تیم ملی ایران بود که روی حرکت زیبای فرهاد قائمی، درحالی که آمریکایی ها بسیار سماجت کردند، موفق شد امتیاز ۲۹ را به دست آورد و پیروز ست سوم شد.

در ست سوم بازی، سرمربی آمریکا ساندر ، یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی آمریکا توسط جان اسپراو، سرمربی تیم ملی آمریکا وارد زمین شد تا در روند بازی، تغییر ایجاد کند. در این ست نیز، در ابتدای کار بازی با تساوی دو تیم پیگیری می شد و هر تیم، پشت سر تیم دیگر امتیاز می گرفت. این روند اما توسط ملی پوشان تیم کشورمان خیلی زود قطع شد و اختلاف ۳ امتیازی به سود ایران ایجاد شد که این اختلاف، برای چند امتیاز متوالی در بازی پایدار بود. در جریان گرفتن امتیاز ۱۴ تیم ملی ایران، این دفاع خوب غلامی بود که مانع زدن ضربه متئو اندرسون شد و اختلاف بازی به چهار امتیاز رسید. در ادامه، یک حرکت فوق العاده از معروف و ضربه تمام کننده شهرام محمودی کافی بود تا اختلاف امتیاز به ۵ برسد. این روند فوق العاده همچنان ادامه داشت و اختلاف در اوج ناباوری، به ۷ امتیاز رسید تا ایران بیش از پیش به پیروزی نزدیک شود. در ادامه بازی اما، تیم ملی آمریکا کمی بهتر بازی کرد و اختلاف را کمتر کرد و به ۵ امتیاز رساند. در ادامه حتی بازی خوب بازیکنان آمریکا و اشتباهات بازیکنان ایران، اختلاف را به ۳ هم رساند، اما تلاش ها و سماجت های سعید معروف و همه بازیکنان تیم ملی، باعث حفظ اختلاف شد تا در نهایت تیم ملی ایران با نتیجه ۲۵-۲۰ پیروز شد تا یک پیروزی به یاد ماندنی، با نتیجه ۳-۰ در برابر آمریکا ثبت شود. با این پیروزی، تیم ملی ایران ۱۰ امتیاز شد و در ۳ امتیازی لهستان قرار گرفت تا امیدها در روز یکشنبه برای هم امتیاز شدن با تیم ملی لهستان، زنده بماند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :