به گزارش تبریزمن، دبیر شورای فرهنگی اجتماعی احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی از تصویب اعتبار هزار و ۹۰۰ میلیارد تومانی برای ستاد احیای دریاچه ارومیه خبر داد.

خلیل ساعی پنج شنبه در شورای فرهنگی اجتماعی احیای دریاچه ارومیه گفت: در سال گذشته میزان اختصاص اعتبارات ۸۸ ملیارد تومان بود که ۵۰ درصد آن تخصیص یافت اما امسال با توجه به حساسیت بالای این طرح بالای هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان برای این طرح تصویب شده است که امیدواریم دستگاه ها طرح های خوبی در راستای احیای دریاچه داشته باشند.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی در راستای احیای دریاچه ارومیه گفت: این کارگاه ها در هشت شهرستان استان اجرایی می شود که تاکنون در مراغه، بناب، عجبشیر، اسکو، آذرشهر و بناب شاهد برگزاری آن ها بوده ایم که در شهرستان شبستر و تبریز نیز این کارگاه ها برگزار خواهند شد.

ساعی با مفیدخواندن این کارگاه ها گفت: پس از دور اول، دور دوم کارگاه ها نیز در این هشت شهرستان آغاز می شود که در آن ها نمایندگان تشکل های مردمی و کشاورزی وجود دارند و نظام های مهندسی نیز در این کارگاه ها نمایندگانی دارند.

خلیل ساعی مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی

وی ادامه داد: خوشبختانه دریاچه ارومیه از شکل سیاسی خود خارج شده است و آنطوری که در گذشته های نه چندان دور افراد در خصوص سخن  زدن درمورد این دریاچه ابا داشتند اما هم اکنون تمامی مردم و تشکل های مردمی در بحث احیای دریاچه ارومیه دخیل هستند و می توانند آزادانه نظر خود را در مورد این دریاچه بیان کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری طرح اتوبوس همیاران آب در پارک های بزرگ شهر گفت: در این طرح، در زبان طنز و با برگزاری انواع برنامه ها بحث صرفه جویی در مصرف آب مطرح می شود تا شاهد فرهنگسازی در بین مردم باشیم.

ساعی همچنین اشاره ای به اطلاع رسانی فعالیت های ستاد از طریق برنامه های رادیویی و تلویزیونی خبر داد و گفت: فرهنگ صحیح آب باید به وسیله اطلاع رسانی توسط رسانه ها مورد توجه قرار گیرد.

نگاه های سلیقگی به کشور آسیب زده است

رئیس شورای اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: متاسفانه در برخی موارد شاهد حرکت های بخشی و سلیقه ای برخی ها در بین دستگاه ها بوده ایم که این امر آسیب بزرگی به بدنه کشور و استان وارد کرده است.

احتشام حاجی پور رییس شورای اسلامی آذربایجان شرقی

 احتشام حاجی پور ادامه داد: در حالی که کشور ایران دارای پتانسیل های فکری و استعدادهای بالایی است اما متاسفانه به خطر سیستم مدیریتی نامناسب و حرکت نکردن به شکل سیستماتیک در این راستا شکست خورده ایم.

وی افزود: برای اثرگذاری در بین مردم، خود مسئولان باید ابتدا به آنچه که می گویند ایمان داشته و به آن عمل کنند سپس از مردم انتظار عمل کردن داشته باشند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :