ساخت و اجرای چهار پروژه تقاظع غیرهمسطح برای حل مشکلات ترافیکی تبریز عصر امروز در جلسه شورای عالی ترافیک استان آذربایحان شرقی به تصویب رسید .

به گزارش تبریزمن، این پروژه ها شامل تقاطع زیرگذر گل پارک و توانیز ، پل رو گذر حدفاصل آبرسان و شهریار ، پروژه دور برگردان چای کنار و پل رو گذر رسالت است که با هدف گره گشایی از مشکلات ترافیکی و روان کردن مسافرت های درون شهری تبریز احداث می شوند .

در این نشست که به ریاست معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد ، اعلام شد اعتبارات مورد نیاز پروژه های مذکور در بودجه ۹۴ شهرداری تامین شده و به زودی عملیات اجرایی آن ها شروع خواهد شد .

دراین جلسه مشاوران فنی توضیحات لازم را در باره مزیت های فنی و اجرایی این پروژه ها را ارائه کردند .

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی  اهمیت و نقش پروژه های یاد شده درگره گشایی از ترافیک شهری در محورهای مذکور را مورد تاکید قرار داد و خواستار سرعت عمل همراه با رعایت کیفیت و الزامات فنی در اجرای آن ها شد .

مهندس پورمهدی همچنین خواستار تسریع در نصب و توسعه دوربین های هوشمند کنترل ترافیک شهری شد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود در واکنش به گزارش مجری آزاد راه تبریز – زنجان  از کوتاهی شرکت بهره بردار این آزاد راه در تکمیل و رفع نواقصات آن به ویژه کمبود تجهیرات و اقدامات انجام نشده در تونل های شبلی انتقاد کرد .

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد : پذیرفته نیست بعد ازگذشت چندین سال از زمان بهره برداری هنوز بسیاری از تجهیرات و امکانات جنبی و رفاهی این آزاد راه تکمیل نشده باشد .

پورمهدی اعلام کرد : با توجه به همکاری و ایفای تعهدات مسوولان استانی هیچ توجیهی برای کوتاهی و قصور شرکت بهره بردار و یا مجریان آزاد راه تبریز – زنجان وجود ندارد و این همه کوتاهی همچنان با پرسش و انتقادات مردم و مسوولان رو به رو است .

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بی کیفیت بودن اسفالت ، نشست های غیر فنی عقبه پل ها ، نبود علائم و تقاطع های غیر همسطح ، فقدان سیستم روشنایی و تهویه در مسیر تونل های شبلی و نیز کمبود خدمات رفاهی بین راهی را ازجمله فهرستی از نواقص و تعهدات ناتمام شرکت بهره بردار دراین آزاد راه بیان کرد .

پورمهدی گفت : دراین آزاد راه هر چقدر ازسمت تهران و زنجان به سمت تبریز حرکت می کنیم اشکالات و تفاوت های فاحش بیشترخود را  نشان می دهد .

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: ادامه وضعیت موجود در آزاد راه تبریز – زنجان قابل تحمل نیست و اگر شرکت بهره بردار هر چه زودتر نسبت به رفع این نواقصات اقدام نکند پرداخت عوارض را حذف خواهیم کرد .

وی گفت : مردم عوارض پرداخت می کنند تا در رفاه باشند درحالی که این آزاد راه در مقایسه باسایر آزاد راه ها در بدترین وضعیت قرار دارد و بسیاری از محورهای آن فاقد امکانات خدماتی و ناقص است .

پورمهدی گفت : بیشترین عوارض دراین آزاد راه پرداخت می شود اما هنوز بسیاری ازمحورهای آن روشنایی ندارد و فاقد  گاردریل است  ، ضمن اینکه کیفیت اسفالت و خدمات حاشیه آن در سطح پایین قرار دارد .

درادامه این نشست سرهنگ ناصرمکائیلی فرمانده پلیس راهور آذربایجان شرقی درباره وضعیت ترافیکی تعطیلات نوروزی امسال در استان گزارشی ارائه کرد .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :