عضو کمیسیون عمران مجلس، از تصویب لایحه تشکیل سازمان مدیریت بحران در کمیسیون مشترک مجلس خبر داد.

به گزارش تبریزمن، سید حسن علوی با اعلام این خبر گفت: امروز نیازمند سازمانی با ساختاری منسجم هستیم تا بتواند واکنش سریعی نسبت به مقابله با بحران ها در کشور داشته باشد.وی در توضیح ضرورت وجود این مصوبه، خاطرنشان کرد: کشور ایران کشوری حادثه خیز است به گونه ای که از ۴۱ بلای طبیعی ۳۰ بلا را در ایران تجربه کردیم؛ با توجه به این شرایط نیازمند سازمانی گسترده برای مدیریت بحران هستیم که سازماندهی، برنامه ریزی، اتخاذ تدابیر لازم برای تحقق مراحل پنجگانه پیشگیری، علت یابی، آمادگی، مقابله و بازسازی از حوزه های ماموریت آن خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: تجارب حوادث گذشته مانند سیل و زلزله، تجارب تلخی بود لذا امروزه نیازمند سازمانی با ساختار منسجم هستیم تا بتواند واکنش سریعی نسبت به مقابله با بحران ها در کشور داشته باشد.

وی با بیان اینکه لایحه تشکیل سازمان مدیریت بحران در کمیسیون های مشترک عمران و شورا ها و امور داخلی کشور در مجلس تصویب شده است، تاکید کرد: امید است کلیات این لایحه نیز در مجلس رای خوبی کسب کند تا بتوان آن را در کشور اجرایی کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: احتمال می رود که این لایحه را با قید دو فوریت در مجلس مطرح کنیم و طی هفته آینده آن را تقدیم هیآت رئیسه مجلس خواهیم کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :