معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی از تصویب محدوده پیشنهادی برای طراحی یکپارچه ایستگاه مشترک قطار شهری تبریز و قطار سراسری خبر داد.

به گزارش تبریزمن، محمدصادق پورمهدی در حاشیه جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان اظهار داشت: این محدوده پیشنهادی در زمینی به وسعت ۱۸۰ هکتار به تصویب رسید و دستگاه‌های متولی موظف هستند پس از اخذ استعلامات لازم برای ایجاد این ایستگاه با کاربری‌های مربوطه، زمین‌های مورد نیاز را تملک کنند.

وی افزود: از دو سال پیش تصمیم گرفتیم ایستگاه ترکیبی بین قطار شهری و راه‌آهن را راه‌اندازی کنیم که این طرح مورد استقبال وزیر محترم راه و شهرسازی قرار گرفت.

پورمهدی خاطرنشان کرد: شرق تبریز حدود ۲۰ کیلومتر با غرب تبریز فاصله دارد و این طرح دارای ظرفیت زیادی است و می‌تواند جمع کننده و پخش کننده بوده و مانع بسیاری از طی مسیرهای بی‌رویه شده و صرفه اقتصادی مناسبی را ایجاد کند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی متذکر شد: به این پروژه نباید به عنوان یک پروژه عادی نگریسته شود و شاید در ابتدا اگرچه پروژه‌ای زمان‌بر به نظر برسد اما برای آینده شهر تبریز و شمال‌غرب کشور حیاتی است؛ بنابراین ملزم هستیم هزینه این پروژه را پرداخت کرده و زمین‌های مورد نیاز این پروژه را تملک کنیم.

این مسئول از مورد موافقت قرار گرفتن زمین پیشنهادی به مساحت یک هزار و ۵۰۰ متر مربع برای تعیین کاربری صنعتی(تولید انواع کفش) واقع در جاده تبریز- اهر نرسیده به جاده روستایی امند خبر داد.

وی اضافه کرد: در این جلسه زمین پیشنهادی به مساحت ۳ هزار و ۸۲۳ متر مربع برای تعیین کاربری صنعتی (تولید و بسته بندی سیگار) واقع در جاده تبریز- تهران نبش جاده کاشی اراضی روستای سعیدآباد، زمین پیشنهادی به مساحت ۱۲ هزار و ۷۲۳ متر مربع برای تعیین کاربری خدمات رفاهی واقع در حریم شهر مراغه و زمین پیشنهادی به مساحت ۶ هکتار برای الحاق به محدوده شهر هشترود مربوط به تعاونی مسکن کارکنان آب و فاضلاب شهری هشترود مورد موافقت قرار گرفت.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: بررسی دقیق‌تر زمین پیشنهادی به مساحت هفت هزار و ۶۸۶ متر مربع برای تعیین کاربری کمپینگ گردشگری واقع در جاده روستائی هروی لیقوان به جلسه کار گروه گردشگری موکول شد.

پورمهدی ابراز داشت: بررسی مغایرت‌های طرح‌های هادی روستاهای «چاوان» و «آرپادرسی» از دیگر موارد مطرح شده در جلسه امروز کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :