معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: نیروهای مسلح ما شهدای بزرگی در دفاع از این سرزمین داده‌اند بنابراین کسانی که درصدد تضعیف نیروهای مسلح باشند قطعاً برای خط دشمن و در جهت خلاف نظر مقام معظم رهبری حرکت کرده‌اند.

سعید شبستری ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه فرماندهی قرارگاه تاکتیکی لشکر ۲۱ حمزه سیدالشهدا و فرماندهی تیپ ۱۲۱ تکاوری لشکر ۲۱ حمزه سیدالشهدا، ضمن گرامیداشت شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی علی‌الخصوص شهدای ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: شهدا در راه عزت و اقتدار جمهوری اسلامی بزرگ‌ترین سرمایه‌های خود را که جانشان بود فدای انقلاب کردند و اگر امروز آرامشی برقرار است در جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا بوده و شهدایی که صدها کیلومتر دورتر از این آب‌ و خاک در حال دفاع از اسلام و میهن و آب‌ و خاکمان هستند، شهدای حرم که باید یاد و خاطره آن‌ها زنده نگه‌داشته شود.

وی افزود: اقدام نیروهای ارتش در دوران انقلاب با پیوستن به صفوف مردم و پشت کردن به دژخیمان ستم‌شاهی آن زمان نشان دادند در کنار مردم هستند و بیعت نیروهای مسلح با امام خمینی(ره) و  ایثارگری‌های نیروهای مسلح در مقاطع مختلف انقلاب داشتند، فراموش‌ناشدنی است.

شبستری ادامه داد: فراموش نکردیم که در دوران ۸ سال دفاع مقدس در مبارزه با استکبار جهانی که همه بسیج شده بودند علیه نظام و انقلاب با همه عده و عده و با تمام حمایت‌هایی که از نظام بعثی داشتند و فکر فتح جمهوری اسلامی ایران را در سرخود می‌پروراندند ارتش و ارکان دیگر نیروهای مسلح در مقابل دشمنان ایستادند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی، بابیان اینکه همین ارتش در آن دوران ۴۸ هزار شهید را تقدیم انقلاب کرد و همه رده‌های ارتشی سینه سپر کرده و مبارزه و تلاش کردند، بیان کرد: با این ‌وجود جای بی‌انصافی است که کسانی حرف‌های دشمنان را تکرار کنند و درصدد تضعیف نیروهای مسلح ما باشند.

وی اضافه کرد: بارها در مقاطع مختلف و برنامه‌های مختلف همین نیروهای مسلح و ارتش ثابت کردند که پای انقلاب و نظام تا جایی که جان خود را فدا کنند، ایستاده‌اند و همین نیروهای مسلح و ارتش و نیروی دریایی قهرمان در آن دوران با همان امکانات پایین در مقابل ناوهای آمریکایی ایستادند و حماسه‌ای بزرگ را آفریدند و امروز هم با توان و تجهیزات و بیشتر و اعتقاد راسخ‌تر صدها کیلومتر آن‌طرف‌تر امنیت آب‌های سرزمینی و فراسرزمینی را تأمین می‌کنند.

شبستری گفت: نیروهای مسلح ما شهدای بسیار بزرگی در دفاع از این سرزمین داده‌اند بنابراین کسانی که بخواهند و درصدد تضعیف نیروهای مسلح باشند قطعاً و یقیناً برای خط دشمن و در جهت خلاف نظر مقام معظم رهبری حرکت کرده‌اند و این هم جای تأسف است.

وی در ادامه ضمن قدردانی و آرزوی موفقیت برای امیر نجفی و همچنین تبریک انتصاب امیر ظهیرمالکی به سمت جدید و آرزوی توفیق و موفقیت‌های پیش‌رو، گفت: کار کردن در نیروهای مسلح بسیار سخت است و اگر امروز از فرماندهان بپرسید اهل کجا هستید خواهند گفت اهل همه جای ایران چرا که سال‌ها در شرایط سخت و در همه نقاط کشور خدمت کرده‌اند و جای دارد از خانواده‌های این عزیزان نیز قدردانی شود که با این عزیزان همراهی می‌کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :