شهردار تبریز در سومین روز سال جدید، با فرمانده انتطامی استان دیدار، و ضمن قدردانی از تلاش پلیس در ایام نوروز، بر لزوم پیگیری همکاری‌های دو طرف در سال ۹۵ تاکید کرد.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی در دیدار با سردار سرتیپ‌دوم محسن حسن‌خانی، با اشاره به زمینه‌های تعامل مدیریت شهری و پلیس اظهار داشت:  دو طرف در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اشتراکات مهمی دارند که باید نسبت به پیگیری آن‌ها مصمم و یکدل باشند.

شهردار تبریز معضل ترافیک را مهم‌ترین حوزه مشترک همکاری‌های شهرداری و نیروی انتظامی عنوان و خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز در دو سال و نیم گذشته سعی کرده با تقویت زیرساخت‌های تردد درون‌شهری و روان‌سازی محورهای مختلف شهر، بحث ایمنی را در رینگ‌های چندگانه شهر عملی کند؛ این اقدام در کنار ماموریت‌های خاص پلیس راهور، دو رکن مهم برنامه‌های ترافیکی شهر به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: با تامین و تجهیز مسیرهای مختلف شهر به دوربین‌های پیشرفته کنترل ترافیک از سوی شهرداری تبریز، قابلیت‌های پلیس در اجرای برنامه‌های مونیتورینگ و تحلیل ترافیکی شهر، تقویت خواهد یافت.

دکتر نجفی با اشاره به ضرورت نقش‌آفرینی پلیس در پیگیری اهداف گردشگری «تبریز ۲۰۱۸» افزود: مهم‌ترین عنصر نرم‌افزاری بحث گردشگری، مربوط به حوزه امنیت است که خوشبختانه استان آذربایجان‌شرقی و کلان‌شهر تبریز از این حیث، همواره زبا‌نزد هستند، با این حال، پلیس می‌تواند با در نظر داشتن جایگاه اجتماعی و فرهنگی شهر، نارسایی‌ها را کمرنگ‌‌تر کند.

وی افزود: شهرداری تبریز در حوزه آموزش‌های شهروندی و فرهنگ‌سازی، اقدامات گسترده‌ای را اجرا کرده است؛ بعلاوه، در بحث زیرساخت‌ها نیز برنامه‌هایی را به صورت عملیاتی پیگیری می‌کند که احداث گرم‌خانه‌ها و مشارکت در ایجاد کمپ‌های ویژه معتادان متهاجر از آن‌جمله است.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: معتقدم تعامل مدیریت شهری و پلیس، ضرورت مهمی است که باید در سال پیش‌رو وارد حوزه «اقدام و عمل» شود.

سردار محسن حسن‌خانی، فرمانده انتظامی استان نیز در این دیدار با تبریک سال نو، به تلاش‌های متنوع شهرداری تبریز اشاره کرد و افزود: بخشی از این تلاش‌ها، مصداق مجاهدت‌های خاموشی است که ممکن است از نگاه عموم، زیاد بارز نباشد؛ اما تعیین‌کننده و ارزشمند است.

وی اضافه کرد: تعامل شهرداری تبریز با پلیس به خصوص در حوزه ترافیک منجر شده، تبریز، یکی از کم‌سانحه‌ترین شهرهای کشور در خصوص مسایل ترافیکی و تصادفات باشد؛ با این حال، تا رسیدن به نقطه مطلوب، نیازمند تقویت همکاری‌ها و هماهنگی‌ها هستیم.

سردار حسن‌خانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش پلیس در حوزه‌های اجتماعی گفت: مخالف حضور پررنگ پلیس در شهر هستیم و معتقدیم در این خصوص اقدامات پیشگیرانه باید نقش خود را نشان دهد.

وی با مقایسه وضعیت امن کشورمان با کشورهای غربی، به حملات روز گذشته بلژیک اشاره و تصریح کرد: کشورهای غربی، علی‌رغم برخورداری از  سیستم‌های پیشرفته رصد و حضور پررنگ پلیس، شاهد چنین اتفاقات تلخی هستند، این در صورتی است که کشور ما به واسطه شاخص‌های اجتماعی و فرهنگی، بدون به‌کارگیری تجهیزات آن‌چنانی، از امنیت ارزشمندی برخوردار است.

همچنین سرهنگ میکاییلی رئیس پلیس راهور آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گزارشی از اقدامات این یگان در هفته‌های اخیر ارایه داد.

وی با اشاره به این‌که ۷۵ درصد تصادفات ریشه در خطاهای انسانی دارد، گفت: همکاری‌های شهرداری و پلیس، می‌تواند در محورهای مختلف آموزشی و فرهنگ‌سازی، به کاهش تصادفات منجر شود.

سرهنگ میکاییلی، افزود: در سایه این همکاری، تبریز برای چندمین سال پیاپی، رتبه نخست را در کاهش تصادفات در اختیار داشته است.

رئیس پلیس راهور آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: خوشبختانه از آغاز سال تا به امروز، تصادف منجربه فوت در استان رخ نداده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :