شهردار تبریز، جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی را تجلی تمام عیار وحدت و همدلی بین هنرمندان جوان کشورهای مختلف اسلامی عنوان کرد.

به گزارش تبریزمن،دکتر صادق نجفی در اختتامیه بخش همایش این جشنواره با بیان این مطلب اظهار داشت: متاسفانه باید اذعان کنیم که توانمندی ها و ظرفیت های فرهنگی و هنری جهان اسلام، حتی در محدوده کشورهای اسلامی نیز، آن گونه که باید و شاید ظهور و بروز نداشته است؛ این در صورتی است که جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی ، نشان داد که قرار گرفتن قابلیت های هنرمندان مسلمان در کنار هم، چه فرصت باشکوه و بی بدیلی را می تواند پدید بیاورد.

وی اضافه کرد: گردآوری این قابلیت ها در یک نقطه متمرکز، نماد بارز همدلی و همزبانی هنرمندان مسلمان است.

دکتر نجفی متذکر شد: این وحدت و یگانگی را قدر می دانیم و یقین داریم که کشورهای مسلمان، با تکیه بر هنرمندان و صنعتگران خود، می توانند به تقویت اقتصادی و اجتماعی یکدیگر بینجامند.

شهردار تبریز اظهار داشت: هنر اسلامی، با توجه به زیربنای اخلاقی و اعتقادی خود، همواره در برابر جامعه متعهد و پاسخگو است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر معرفی پیشینه پرافتخار کهن شهر تبریز خاطرنشان کرد: محور اصلی توسعه، انسان است و گذشته پرافتخار تبریز، ریشه در همت و ایمان مردان و زنان با اراده آن دارد.

دکتر نجفی برگزاری جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی را اقدامی ضروری و کارگشا دانست و افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهر، مباحث فرهنگی را از محورهای ضروری توسعه و پیشرفت شهر می دانند؛ بر این اساس، حاضریم در حوزه های مختلفی که دانشگاه هنر برای اعتلای فرهنگ و هنر شهر و کشورمان، وارد شود همکاری کنیم.

شهردار تبریز ادامه داد: زبان هنر، زبان جاودانگی، خلاقیت و زیبایی است، از این رو باور داریم که برخورداری برنامه های مفصل شهری از این مزیت فاخر، به ماندگاری و تاثیرگذاری این برنامه ها خواهد انجامید.

وی با اشاره به تدوین و طراحی برنامه های توسعه محورشهر تبریز بر اساس پشتوانه های علمی و مطالعاتی گفت: شهرداری تبریز مصمم به بهره گیری از یافته ها و ایده های مختلف علمی و هنری در جلوه های مختلف شهر است.


Galaxy S7 - 944 x 150


این خبر را به اشتراک بگذارید :