رییس ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی تعامل هیات‌های اجرایی و نظارت انتخابات در این استان را مثال‌زدنی توصیف کرد و گفت: فضای همدلی و همکاری دست‌اندرکاران انتخابات در استان در سطح فوق‌العاده بالایی قرار دارد.

به گزارش تبریزمن، دکتر سعید شبستری صبح امروز (دوشنبه) در جلسه ستاد انتخابات استان، از توافق شورای نگهبان و وزارت کشور مبنی بر یکسان بودن هیات‌های اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: این امر کار برگزاری انتخابات را آسان‌تر خواهد کرد.

وی با اشاره به این که هیات‌های اجرایی در تمام شهرستان‌های استان تشکیل شده است، گفت: هیات‌های اجرایی شهرستان‌ها هشت عضو اصلی دارد و سه نفر نیز به عنوان هیات اداری فعالیت خواهند کرد.

شبستری خاطرنشان کرد: بعد از پایان ثبت‌نام کاندیداها، صلاحیت آنها در هیات‌های اجرایی از طریق استعلام از مراجع چهارگانه بررسی و سپس به هیات‌های نظارت ارسال خواهد شد.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی همچنین آخرین مهلت ثبت‌نام کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را به ترتیب دوم و چهارم دی اعلام کرد و گفت: ثبت‌نام از ساعت ۸ صبح تا ۱۷ هر روز انجام می‌شود و البته مراکز ثبت‌نام تا آخرین مراجعه کاندیداها در هر روز کار ثبت‌نام را انجام خواهند داد.

شبستری با اشاره به طولانی و زمان‌بر بودن پروسه ثبت‌نام کاندیداها، از کسانی که قصد نام‌نویسی دارند خواست ثبت‌نام را به روزهای پایانی موکول نکنند.

وی همچنین از تمام افراد توانمند و موثر خواست با حضور در صحنه انتخابات و ثبت‌نام برای نامزدی، بر شور و نشاط انتخاباتی بیفزایند.

شبستری با بیان این که تمام تلاش ما برگزاری انتخاباتی سالم، شفاف، بی‌طرفانه و با حضور حداکثری مردم و همه گروه‌های سیاسی در چارچوب نظام است، افزود: انتخابات متعلق به همه ملت ایران است و همه گروه‌ها و سلایق باید در آن مشارکت کنند.

رییس ستاد انتخابات استان تاکید کرد: مجریان انتخابات تلاش می‌کنند در نهایت صداقت و امانت‌داری رای مردم را جمع‌آوری کنند و هر کسی که منتخب مردم باشد برای ما محترم است.

وی همچنین نقش آموزش را در برگزاری هرچه بهتر انتخابات مهم دانست و گفت: مجریان انتخابات موظف به اجرای مرّ قانون هستند نه استنباط خود از قانون، لذا آموزش قوانین و مقررات انتخابات برای آنها ضروری است.

شبستری با اشاره به اتصال همه فرمانداری‌های استان به شبکه فیبر نوری که برای اولین بار انجام می‌شود، گفت: این امر حرکت بزرگی بود که با تلاش مسوولان حوزه فناوری اطلاعات استان در مدت کوتاهی انجام شد و موجب سرعت در تبادل اطلاعات و افزایش امنیت اطلاعات می‌شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :