رئیس فدراسیون تکواندو با اشاره به ظرفیت های فراوان آذربایجان شرقی در این رشته ورزشی ، از اینکه باشگاه بزرگ و پرطرفداری مثل تراکتورسازی در لیگ برتر تکواندو تیم داری نمی کند ابراز تعجب و گلایه کرد.

به گزارش تبریزمن، محمد پولادگر روز پنجشنبه در نشست مجمع عمومی هیات تکواندوی آذربایجان شرقی، اظهارکرد: لیگ برتر تکواندوی باشگاه های ایران با سابقه ترین لیگ در جهان است که به مدت ۲۰ سال به صورت مرتب و منظم برگزار می شود، اما نبود تیمی از آذربایجان شرقی در این لیگ با وجود استعدادهای مناسب جای تامل بسیار دارد.
وی، تیمداری باشگاه هایی مثل تراکتورسازی تبریز و سایر باشگاه هایی که از تبریز در لیگ برتر فوتبال حضور دارند، در رشته تکواندو را باعث رونق هر چه بیشتر لیگ تکواندو در کشور دانست و افزود: ما از تبریز انتظار و توقع بسیار فراتری داریم چون این استان یکی از قطب های اصلی و مهم تکواندو در ایران به شمار می رود.
پولادگر، کسب دو مدال طلا از مجموع سه مدال طلای رقابت های اخیر قهرمانی آسیا توسط ورزشکاران آذربایجان شرقی را نمونه ای بارز از توانمندی بالای تکواندو در این استان برشمرد و یادآور شد: با توجه به این شرایط فعالتر شدن آذربایجان شرقی در تمام رده های سنی را انتظار داریم .
وی ، تکواندوی آذربایجان شرقی را گنجی بزرگ در ورزش کشور تعریف کرد که اعضای خانواده آن از داشته های خود نمی تواند بهره برداری کند و فقیر است.
رئیس فدراسیون تکواندو ، ثبات مدیریت را از ویژگی های بارز و مهم این فدراسیون طی سال های اخیر عنوان کرد و گفت: به همین دلیل بسیاری از برنامه های درازمدت فدراسیون به ویژه در سنین پایه به تدریج در حال نتیجه دهی است و یکی از عوامل اصلی موفقیت این رشته ورزشی در مسابقات جهانی و المپیک ثبات مدیریت است.
پولادگر به قهرمانی تیم نونهالان دختران و پسران ایران در رقابت های جهانی اشاره کرد و گفت: برگزاری لیگ در این رده های سنی طی ۱۰ سال اخیر، امروز نتیجه داده است و ما بر ادامه روند کنونی تاکید داریم.
به گفته وی ، نسل طلائی تکواندوکاران زن ایرانی در راه است که بدون تردید در مسابقات جهانی برای کشورمان افتخار آفرین خواهند شد.
در نشست امروز مجمع عمومی هیات تکواندوی استان اذربایجان شرقی انتخابات رئیس هیات برگزار شد و ‘ جعفر رنجبرپور ‘ با ۱۵ رای از مجموع ۱۷ رای و اختلاف فاحش نسبت به رقیب خود بهرام نسیانی که دو رای را کسب کرد، توانست به مدت چهار سال سکان هدایت هیات تکواندوی این استان را در دست بگیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :